Inwazja pszczół zabójców w USA

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Naukowcy sugerują, że cieplejszy klimat powoduje spadek jednych i nagły wzrost innych populacji zwierząt. Okazuje się, że podczas gdy na całym świecie walczy się z negatywnymi skutkami wymierania pszczół, są gatunki tych owadów, które mają się dobrze a nawet zdobywają nowe obszary zagrażając ludziom. Z takim problemem z pszczołami zabójcami borykają się mieszkańcy Teksasu.

 

Zmiany klimatu a zwłaszcza ocieplenie, sprzyja rozwojowi tego sprowadzonego niegdyś z Afryki gatunku, który zaaklimatyzował się w obu Amerykach.  Zachowanie tych owadów zależy od zmiany pogody i wahania ciśnienia atmosferycznego. W tym roku doszło już do bardzo wielu incydentów z agresywnymi owadami. W ich wyniku jedna osoba poniosła śmierć a kilkadziesiąt jest rannych

 

Na przykład w czerwcu 2013 pojawiła się informacja o około 100 tysiącach pszczół, które zbudowały sobie kolonię w opuszczonym domu w pobliżu Houston w Teksasie. Potem media obiegła wiadomość, że rój zabił psa w pobliżu okolicznego domu. Doszło do kilku ataków na ludzi i stało się jasne, że z owadami trzeba walczyć. Pszczoły zostały usunięte przez zawodowego pszczelarza.

 

Profesor entomologii na Uniwersytecie w Pensylwanii Christine Grotsinger twierdzi, że temperatura odgrywa istotną rolę w wyborze przez pszczoły ich trasy migracji.  W ciągu ostatnich pięciu lat zabójcze pszczoły znajdowano nawet na południowo-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, z dala od ich zwykłego habitatu.

 

Pszczoły zabójcy,  zostały sprowadzone z Afryki do Ameryki Łacińskiej.  Naukowcy wierzyli, że podobny klimat spowoduje, że owady zdołają przetrwać i będą w stanie produkować miód.  Jednak pszczoły zamiast tego zaczęły migrację na północ do stanów Arizona i Teksas, ponieważ w lecie są tam temperatury subtropikalnych.  Po spadku temperatury, pszczoły migrują dalej albo giną.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

A. Bo nie znalazł lepszego

A. Bo nie znalazł lepszego zdjęcia?
B. Bo pasożydzi od "praw autorskich" zmusli go ustawą do kupna czegoś co normalnie jest darmowe i skoro już ma "zdjęcie" to wstawia by zaoszczędzić na kolejnej łapówie dla lichwiarzy (kupnie kolejnego) co "nie sieją, nie orzą a kradną owoce cudzej pracy".
 
Wybierz sobie właściwe.

Portret użytkownika euklides

A czemu robienie zdjęć jest

A czemu robienie zdjęć jest darmowe? Przecież w miastach taki fotograf żeruje na pracy budowniczych i architektów, w lesie na pracy leśniczych, w ogrodzie na pracy ogrodników itd.
I co? jak zwykle okazuje się, że to nie żadne prawa tylko niektórzy mają zwyczajnie nas...ne we łbach.

Skomentuj