Inwazja parzących meduz na plażach Florydy

Kategorie: 

Źródło - cnn.com

 

Urzędnicy twierdzą, że jest ponad 1600 osób na kilkunasto kilometrowym odcinku plaż w centralnej Florydzie ukąszonych w ubiegłym tygodniu przez charakterystyczny gatunek meduz niewystępujących zwykle w okolicy Ameryki Północnej.

 

Urzędnicy Brevard County powiedzieli, że w ostatni wtorek zaczęli rozmieszczać flagi ostrzegawcze na plażach Cocoa Beach w Cape Canaveral. Wskazują one na średnie lub w duże zagrożenie.

 

Monty Graham, naukowiec Dauphin Alabama's Island Sea Lab, powiedział, że meduzy wydają się być z gatunku parzydełkowych, który często rozkwita w odpowiedzi na małe, cykle klimatyczne, takie jak El Nino.

"Ciekawe w tych meduz jest to, że są one bardzo sporadyczne. Występują w dużych ilościach, ale nie co roku," powiedział.

Graham dodał, że ostatni raz widział taki wybuch ilości poparzeń w Stanach Zjednoczonych ponad dziesięć lat temu.

"One są znacznie bardziej powszechne na Morzu Śródziemnym," powiedział. "Prawdopodobnie to, co widzimy efekt sporego wzrostu populacji w Zatoce Meksykańskiej transportowanej przez ciepły prąd Golfsztrom wokół wybrzeży Florydy."

Przez cały weekend, niezliczone ilości meduz wyrzucało na brzegi, odznaczają się na tle piasku ze względu na charakterystyczny fioletowo-czerwony kolor. Poparzonym polecano stosowanie okładów z octu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Skomentuj