Inwazja owadów na Wisconsin przybrała niespotykane rozmiary

Kategorie: 

Źródło: twitter

Tegoroczny okres rozmnażania owadów zwanych jętkami był wyjątkowy i wszędzie tam, gdzie te żyjące kilka dni stworzenia mają zwyczaj pojawiać się tłumnie, jest ich zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich.

 

Jętki żyją w środowisku wodnym, ale po przepoczwarzeniu zyskują zdolność latania i w wielkich rojach obsiadają całą okolicę. Robią to po to, aby dokonać cyklu, złożyć nowe jaja i umrzeć.

Źródło: twitter

Jednak, gdy jest ich zauważalnie więcej, stanowią spory kłopot dla mieszkańców okolicy, w której doszło do wyrojenia. Władze z Wisconsin informują, że zstąpienie jętek tak drastycznie obniżyło widoczność, że doszło do wypadku, w którym uczestniczyły trzy pojazdy.

Owady widziane jako chmura przez lokalne radary pogodowe - źródło: twitter

Ostatnio podobne zjawisko miało miejsce w Rosji. Wszędzie gdzie się to zdarza ludzie wiedzą o tym, że raz do roku takie coś ma miejsce, ale okazuje, się, że czasami zdarza się, iż owadów jest, delikatnie mówiąc nieco więcej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj