Inwazja nieznanego gatunku skorupiaków na plażach Hawajów

Kategorie: 

Kadr z nagrania przedstawiający niezidentyfikowane osobniki

Na plażach na Hawajach znajduje się miliony małych zwierząt morskich o nieustalonym gatunku. Nie są to wielkie osobniki,   bo skorupiaki te nie mają raczej więcej niż kilka centymetrów średnicy,   ale zaskakuje skala ich występowania  i fakt, że biolodzy morscy nie mają pojęcia, do jakiego gatunku należą te zwierzęta.

 

Niektórzy sugerują, że nieswojo na widok intruzów czują się zwykłe kraby,   które na widok dużej ilości miniaturowej konkurencji zwykle uciekają. Jak potwierdzają obserwacje,   zwierzęta mają chitynowy pancerzyk i sześć odnóży,   co dowodzi pokrewieństwa z krabami. Być może są to jakieś formy larwalne organizmów a ich mała wielkość ma sprzyjać rozprzestrzenianiu się gatunku z wykorzystaniem siły fal morskich.

Ludzie odwiedzający plaże zadają sobie oczywiste w tej sytuacji pytanie o pochodzenie tych tajemniczych stworzeń. Zastanawia fakt, że w nigdy wcześniej nie widziano tu takich zwierząt. Pojawiły się też sugestie, że kontakt z tym nieznanym gatunkiem może mieć jakiś związek z zeszłorocznym tsunami w Japonii,   którego szczątki nadal pływających po Pacyfiku. Jednak, jeśli jakikolwiek wpływ został na te organizmy wywarty mogłaby to być raczej radioaktywność niż śmieci. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika adam-adam

W średniowieczu były

W średniowieczu były straszliwe choroby niby jakiaś dżuma, niby jakieś inne choroby, lecz z zapisków wynika ze przebieg choroby nie do końca zgadzał sie z tym jak powinna przebiegać, okazuje sięze choroby te przyleciały na meteorach, wystarczy oglądać sobie obrazy w kościołach, na każdym niemal jest jakiśmeteor, czyżby te żyjątka urosły sobie w oceanie, po wcześniejszym przybyciu na meteorytach ? w USA teraz wiele tego spada i powodóje wiele pożarów.

 http://quantumfuture.net/pl/falaindeks.htm artykuł pt. FALADla wszystkich tych którzy jeszcze nie wiedzą czym jest rok 2012

Portret użytkownika MonaLisa

Mulder, dobrze zrozumiałeś:

Mulder, dobrze zrozumiałeś: chodzi o mutantów. Albo o kosmitów. Do zgadywania. Cytuję wpisy kolegów, z opinią naukowców-odkrywców:- Babinicz: "...te paskudy do nas z kosmosu przeleciały....?"- Belissa: "jakie słodziutkie!"Ot, takie słodziutkie paskudy wylęgły na plaży, z dowodami osobistymi z Fokusimy...Miłego wieczorku!

Portret użytkownika lola

Na świecie jest jeszcze

Na świecie jest jeszcze multum nieodkrytych gatunków...Nastolatki,najczęściej wypowiadające się tutaj,zapewne doszukają się jeszcze nie jednego fascynujacego powodu "inwazji obcych".
ps.czy nie jest dziwne,że strona pt:poznajprawdę net. została usunięta?

Strony

Skomentuj