Inwazja meduz na wybrzeżu Morza Czarnego

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

W Sewastopolu na Krymie doszło do ciekawego zjawiska naturalnego. Wody Zatoki Balaklava zapełniły się ogromną ilością meduz. Zwierząt jest tak dużo, że zdaja się pokrywać wszystko szczelnym całunem. 

 

Mimo, że wygląda to na poważną anomalię, jest to zjawisko występujące cyklicznie i jego wystąpienie oznacza zwykle, że zbliża się wiosna. Miliardy galaretowatych meduz pokrywają szczelnie wody zatoki i skutecznie zniechęcają ludzi do pieszych wędrówek na plażach.

Tego typu zgrupowania meduz w wodach Zatoki Balaklava na Krymie są nadal dla naukowców tajemnicą. Zdaniem naukowców zjawisko to ma związek z charakterystycznym kierunkiem wiatru.  

 

Foto: Siergiej Anaszkewicz

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ArDoR

Wszechogarniający ściek...

Wszechogarniający ściek... niektórym zwierzątkom to pasi i smakuje najwyraźniej... Każdy śmietek wyrzucony precz, niczym bumerang kiedyś wraca i łupnie w czerep tego co go bezmyślnie cisnął...Najwyższa pora to zrozumieć... albo podkasać rekawy i to w końcu posprzątać.
Nie śmiecąc, nie będzie trzeba sprzątać... proste.

Skomentuj