Inwazja jadowitych pająków w Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Steatoda erigoniformis - Źródło: wikipedia

Jedna z angielskich szkół została zmuszona do zamknięcia po nagłym rozmnożeniu się gatunku jadowitych pająków zwanych "fałszywymi czarnymi wdowami". Te pająki są często mylone z bardzo jadowitymi pajęczakami.

 

W rzeczywistości są to pająki z rodzaju Steatoda, które jakkolwiek posiadają jad, to nie są śmiertelnie niebezpieczne. Należą one do najbardziej jadowitych arachnidów występujących w Wielkiej Brytanii. Ich namnożenie wywołało problem w szkole, Dean Academy gdzie musiało dojść do zamknięcia placówki w celu wyczyszczenia jej z ośmionogich niechcianych stworzeń.

 

Pająki z rodzaju Steatoda dosłownie skolonizowały południową Anglię. Ich podobieństwo do słynnych i zabójczych Czarnych Wdów jest nie lada problemem, ponieważ nigdy nie wiadomo nigdy na pewno, czy nie jest to niebezpieczne stworzenie. Sytuacja przypomina nieco tą, która jest W Polsce z zaskrońcami i z bardzo podobnymi do nich żmijami.

 

Ugryzienie pająka z rodzaju Steatoda może wywołać reakcję alergiczną,   a w niektórych przypadkach nawet gorączkę. Pajęczaki te po raz pierwszy pojawiły się w Wielkiej Brytanii przed mniej więcej stuleciem. Największy okres ich rozprzestrzenia się wystąpił w ciągu ostatnich 25 lat. W ciągu ostatnich tygodni na terenie tego kraju doszło do wielu wypadków ugryzień przez te pająki, co zwróciło na nie szczególną uwagę opinii publicznej na Wyspach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Rosną pokolenia ogłupiałych

Rosną pokolenia ogłupiałych tchórzy nieobeznanych z naturą, nie rozróżniających zaskrońca od żmiji, kani od muchomora sromotnikowego i uciekających na widok małego pająka, wszystko im straszne, nawet biedronki .. chyba jakaś nagonka żeby człowiek panicznie bał się natury.

Skomentuj