Inwazja biegaczy pustynnych w USA

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Miasto Victorville w Stanach Zjednoczonych zostało dosłownie zasypane przez pchane za pomocą wiatru tak zwane biegacze pustynne zwane też chamaechorami. Są to pustynne lub stepowe rośliny toczące się po bezdrożach i w fazie dorosłości nie posiadające systemu korzeniowego w gruncie.

 

Biegacze pustynne charakterystycznym gatunkiem roślin typowym dla bezdroży Ameryki Północnej. Prawdziwą inwazję tych roślin musieli znosić niedawno mieszkańcy amerykańskiego miasta Victorville w stanie Kalifornia.

 

Ogromna ilość tych roślin stała się problemem około 150 domów. W niektórych miejscach rośliny kumulują się do wysokości drugiego piętra. umieszcza je wypełnione na drugie piętro. Władze lokalne musiały zorganizować ekipy do sprzątnięcia roślin, które dodatkowo przez fakt wysuszenia, sprawiają zagrożenie pożarowe.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj