Interwencja NATO na Ukrainie może doprowadzić do wojny z Rosją

Kategorie: 

Źródło: twitter

Czy ktoś jeszcze pamięta, gdy w naszej części świata było w miarę spokojnie? Wydarzenia przyspieszają i wiele wskazuje na to, że pewnym siłom udało się doprowadzić do incydentu, który umiędzynarodowił konflikt ukraiński. Czyni to z niego prawdopodobne zarzewie III wojny światowej, a Polska będzie w niej krajem frontowym.

 

Jeszcze w styczniu 2014 roku wydawało się, że rewolucja na Ukrainie prędzej czy później zgaśnie. Jednak komuś bardzo zależało na tym, aby się tak nie stało. Gdy tylko igrzyska olimpijskie w Soczi chyliły się ku upadkowi dokonano przewrotu w Kijowie. Zastrzelono ponad sto osób i do dzisiaj nie wiadomo kto strzelał. Skutkiem tego było przejęcie władzy przez środowisko sprzyjające nacjonalistom ukraińskim.

 

Problem polega na tym, że wschodnia i zachodnia Ukraina nie są jednorodne i tak jak na zachodzie mówi się po ukraińsku to na wschodzie rozmawia się tylko po rosyjsku. Na dodatek casus Krymu pokazał, że tam gdzie jest zdecydowana większość Rosjan, albo ludzi uważających się za Rosjan, separatyści są traktowani jak wybawiciele a nie najeźdźcy.

Źródło: twitter

Taki stan rzeczy trwa do dzisiaj i nasila się gdy wzrasta poziom terroru serwowanego cywilom w Ługańsku i Doniecku. Ostrzał artyleryjski i rakietowy, wymierzony w powstańców bardzo często sieje spustoszenie wśród ludności cywilnej. Media rosyjskojęzyczne pokazują drastyczne zdjęcia ludzi zabitych na skutek takiego ostrzału. Na próżno czekać na takie przekazy w zachodnich mediach. Za to sącząc swoją propagandę załamują ręce nad tym jak bardzo Rosja nasila swoją.

 

Tak jak snajperzy niewiadomego pochodzenia, którzy rozstrzelali ludzi na Majdanie doprowadzili do eskalacji konfliktu, tak podobną rolę odgrywa obecnie zestrzelenie malezyjskiego Boeinga. Trudno chyba zakładać, że separatyści zestrzelili malezyjski samolot celowo, jeśli już to była to pomyłka, tylko czy był to przypadek czy celowa operacja mająca za cel uzyskanie pretekstu do interwencji wojskowej NATO?

Źródło: twitter

Największym przegranym tej całej sytuacji jest niewątpliwie Putin i Rosja, a największym wygranym jest Ukraina. Dzięki temu, że spadł lot MH17 udało im się uczynić z tej wojny konflikt międzynarodowy. Wszystkie mądrale kiwają teraz ze zrozumieniem głowami, że no tak, to zaszło za daleko, trzeba wprowadzić na Ukrainę nasze wojska. Aż skóra cierpnie gdy słyszy się takie zapowiedzi lub uzgodnienia o powołaniu polsko-ukraińsko-litewskiej brygady, która ma walczyć powstańcami. Gdyby do tego doszło to będzie dowód na nasze bezpośrednie zaangażowanie militarne w tym konflikcie, co może mieć dla nas niedługo tragiczne konsekwencje.

 

Wiadomo też, że po obu stronach konfliktu walczą liczne zastępy najemników. Jest tam wielu Polaków, ale też Czechów, Amerykanów, Włochów i innych tak zwanych "niezależnych ekspertów", którzy po prostu walczą w ramach kontraktów w prywatnych armiach jak Academi.

Źródło: twitter

Z najnowszych doniesień wynika, że po stronie separatystów walczą bojownicy z Kaukazu, a wczoraj dotarła grupa najemników z Serbii. Szerokim strumieniem płynie też dostawa broni w tym czołgów T-64 i BWP, które docierają do tak zwanej Noworosji z terytorium Federacji Rosyjskiej.

 

Z drugiej strony frontu słychać o próbie formowania ochotniczego oddziału wojskowego składającego się z etnicznych Żydów, którzy określają się jako "patrioci Ukrainy". Najemnicy mają się rekrutować z osób żydowskiego pochodzenia, które służyły w przeszłości w armii izraelskiej lub ukraińskiej.

Źródło: twitter

Konflikt u naszych wschodnich sąsiadów bardzo niebezpiecznie zbliżył się do tego, aby uzyskać status wyzwalacza globalnej katastrofy. Rosja otwarcie już stwierdza, że niepokoi ją zwiększanie obecności NATO w Europie Wschodniej i w najbliższym czasie dokonane zostaną przegrupowania broni jądrowej. Wygląda to bardzo poważnie i sytuacja może się wyeskalować bardzo szybko.

 

Najbliższe kilka tygodni może być kluczowe dla przyszłości naszego kontynentu, a jeśli żadna ze stron nie odpuści to we wrześniu faktycznie dzieci mogą nie pójść do szkoły, co przepowiadał jakiś czas temu premier Donald Tusk. Swoją drogą to ciekawe, że po katastrofie w Smoleńsu polskie władze zachowały się tak aby nie denerwować Rosji, nawet kosztem upokorzeń, a teraz ci sami rządzący wyrywają się wręcz przed szereg tak jakby ktoś kazał im dążyć do konfrontacji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika noproxy

Wiele wypowiedzi zawiera sens

Wiele wypowiedzi zawiera sens i logikę. Inne, no cóż szkoda pisania. Jeżeli dojdzie do konfrontacji zbrojnej to mamy przerąbane. Rosję należy szanować i robić wszystko, by między Polską a Rosją panowało wzajemne zrozumienie. Jednak żydowskie media i żydowscy politycy dążą do wojny. Przecież to nie ich kraj, więc niech Polacy giną. Jak ktoś nie oglądał filmów dokumentalnych o Hiroszimie, po amerykańskim atomie, gorąco polecam. Może ktoś się zreflektuje i nie będzie chciał robić za mięso armatnie w imię żydowskiej zemsty na polskim narodzie. Stare samochody z krajów zachodnich, to nie wszystko szanowni państwo. Ale te autka uśpiły nasz naród. Ten kraj nad Wisłą jeszcze ma nazwę Polska, tylko jak długo?

Portret użytkownika Komsomolec

Wkurzają już mnie te Szatany

Wkurzają już mnie te Szatany Zjednoczone chcące występować w roli światowego żandarma. Nigdy nie wygrają na Ukrainie, za bardzo posunęli się na wschód. To koniec ich interesów, koniec definitywny tego śmiesznego państwa, które co chwila wywołuje wojny.

Portret użytkownika stoppropagandzie

Wydaje się że nawet tutaj na

Wydaje się że nawet tutaj na forum już zawitała agentura, Snowden wykazał jak działa bezpieka w USA. Oczywiście posiłkują się miejscowymi odnogami, tak jak w przypadku więzień CIA. Nie wstyd wam? Robicie z naszego kraju republikę bananową. Kazano wam tępić Saddama to tępiliście i Irak zniszczony a ludzie cierpią, kazali wam szczuć na Putina to szczujecie. Dlaczego nie jesteście tak aktywni w sprawie palestyńskiej? Bo wam Wuj Sam połamałby gnaty. Gardzę sprzedawczykami na usługach obcych krajów i oportunistami przyłączającymi się do nagonki. Pewien minister powiedział co ta opcja robi Amerykanom.

Portret użytkownika maolat

a wszystko już mi jedno może

a wszystko już mi jedno może być i wojna chociasz naucze się strzelać. tytuł pro rosyjski interwencja nato ma wywołać wojne dobre sobie. Może lepiej oddać całą Ukrainę i czekać aż do Polski wkroczą. Ruscy zaczeli tą wojnę i tylko oni mogą ją skończyć. gdyby nie broń atomowa to już kacapów by nie było chyba że na syberii by się skryli

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika BHO

Nie jestem żadnym Banderowcem

Nie jestem żadnym Banderowcem i to nie Ukraina jest naszym wrogiem bo oni praktycznie armi nie mają. Zauważyłem tutaj w ostatnich tygodniach wysyp Ruskich opłacanych Trolli. Już nawet administrator w tym bierze udział. Rosja ma na was wy****ne "Pieski Putina" i zaraz po tym jak skończy się ten cyrk osika was ciepłym moczem jak robi to teraz z własnymi obywatelami. Nie ma na mapie czegoś takiego jak Noworosja i możecie się tym podniecać ale nie na naszej Polskiej Ziemi. [.........] Już Smoleńsk Putinowi zapomnieliście psy za srebrniki ?!.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Co do Smoleńska to masz

Co do Smoleńska to masz częściowo rację... Illuminaci Zachodu zawiązali spisek przy głównym udziale polskojęzycznych w Polsce, Rosji i UE przeciwko ekipie Lecha Kaczyńskiego, gdyż chciał on stworzyć Unię Państw Środkowej Europy jako przeciwwagę Rosji, Uni Europejskiej i Banku Światowego ... Kto by sie na to zgodził??
Musieli zginąć.. Można tylko ubolewać, że zginęli głównie dzięki polskojęzycznym w Polsce, którzy zapakowali ich do jednego samolotu i wystawili ten samolot na elektroniczny atak żydów rosyjskiego Chabadu...
 Jednak przez to, że wszystkie ekipy po zmianie ustroju w Polsce, poprzez pokorne wykonywanie rozkazów Niemców i UE ( w celu przejęcia naszego rynku Rosji) antagonizowały stosunki z Rosją, należy spodziewać się odwetu niestety na nas Polakach... Nic kolego nie rozumiesz z wiekiej polityki
 Mnie sie wydaje, że z Wielkim Bratem na Wschodzie powinniśmy mieć jak najlepsze stosunki. Tak nakazuje logika i trzeźwomyślenie...
Czasy Bolesława Chrobrego bezpowrotnie minęły...
 Z ówczesnego społeczeństwa zostały tylko śmieci...i trochę diamentów - nie bierz tego do siebie...

Portret użytkownika Bartek_94

Na prawdę nie mogę zrozumieć

Na prawdę nie mogę zrozumieć zachowania polskich polityków. Wyrywają się z przysłowiową szabelką na czolgi. Komorowski otwarcie mowił o inwazji Rosji na Ukrainę. Odbiło ludziom i poczuli się zbyt pewnie. Pewnie przez robienie laski Amerykanom, jak to Sikorski ujął.

Strony

Skomentuj