Interpol ostrzega, że na rynku mogą pojawić się podrobione szczepionki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej ostrzegła, że sieci przestępczości zorganizowanej mogą skierować swoją uwagę na szczepionki COVID-19 i próbować sprzedawać fałszywe dawki.

Interpol poinformował, że wydał ostrzeżenie organom ścigania w 194 państwach członkowskich. Wskazuje, że zorganizowane sieci przestępcze mogą zacząć oferować fałszywe szczepionki w Internecie.

 

Podczas gdy rządy przygotowują się do dystrybucji szczepionek, organizacje przestępcze planują infiltrację lub zakłócenie łańcuchów dostaw, twierdzi sekretarz generalny Interpolu Jurgen Stock.

 

Stock ostrzegł, że siatki przestępcze będą próbowały atakować niczego niepodejrzewających członków opinii publicznej za pomocą fałszywych stron internetowych i fałszywych metod leczenia, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Rosja chętnym krajom

Rosja chętnym krajom sprzedaje nie swoją gotową szczepionkę Sputnik V, a technologę jej produkcji. Coś czuję, że to za nią rozesłano wici. Instytut Gamalei nie ma takich mocy produkcyjnych, by wyprodukować duże ilości szczepionek, a amerykańskie trolle nabijają się z tego powodu z Rosji.

Osobiście nabardziej zaufałabym rodzimym szczepionkom, najlepiej polskim (rosyjska też może być), a nie tym amerykańskim, korporacyjnym o szemranej proweniencji tak samej szczepionki, jak też i całej firmy Pfizer.

Strony

Skomentuj