Interpol ostrzega przed eksplozją islamskiego terroryzmu w Europie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że Europa już zawsze będzie zagrożona przez islamskich terrorystów. Szef Interpolu Jürgen Stock ostrzega, że wkrótce będziemy musieli stawić czoła drugiej fali ekstremistów, powiązanych z tzw. Państwem Islamskim i innymi organizacjami.

 

Jürgen Stock wskazuje, że do Europy wciąż przedostają się islamiści, którzy uczestniczyli w wojnach na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Co więcej, wielu niebezpiecznych terrorystów przebywa aktualnie w więzieniach, lecz w kolejnych latach, skazańcy wyjdą na wolność i znów będą stanowić poważne zagrożenie. Dotyczy do przede wszystkim osobników, którzy nie brali bezpośredniego udziału w zamachach, ale na różne sposoby wspierali je.

 

Szef Interpolu wskazuje również, że w europejskich więzieniach, islamiści radykalizują współwięźniów. Po wyjściu na wolność mogą zacząć organizować ataki terrorystyczne lub wspierać działalność dżihadystów.

Jürgen Stock powiedział, że w bazie danych Interpolu znajduje się około 45 tysięcy terrorystów, lecz agencje bezpieczeństwa mają problemy ze zlokalizowaniem ich. Mowa o bojownikach z wielu państw świata, którzy uczestniczyli w wojnach i powrócili do swoich krajów, ale wciąż utrzymują ze sobą kontakty, tworząc międzynarodową siatkę terrorystyczną.

 

Zagrożenie islamskim terroryzmem dotyczy w szczególności państw Zachodu, które rozwijają technologie biometryczne, systemy wykrywania i rozpoznawania twarzy oraz inne metody, pozwalające na łatwe zidentyfikowanie potencjalnych terrorystów i przestępców. Jednak techniki te pozwolą również zwiększyć kontrolę nad „zwykłymi” mieszkańcami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Skoro ostrzegają, to znak, że

Skoro ostrzegają, to znak, że władza zamierza odpalić zaplanowane na ten okres czasu "ataki terrorystyczne" mając wywołać określone skutki i zmiękczyć społeczeństwa zachodu, by były jeszcze bardziej przerażone i skłonne do oddania resztek wolności. Bez dobrego podkładu psychologicznego i odpowiedniej dawki strachu nie da sięwprowadzić kolejnych drakońskich ograniczeń wolności.

Tak żartobliwie podsumowując, to u nas w Polsce wystarczy zabić Rydzyka i zwalić to na jakiegoś araba ekstremistę, wtedy "armia moherowych beretów" wytrzebi islamską zarazę w Europie w tydzień, wyduszą ich różańcami jak kurczaki.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Palą się synagogi w kilku

Palą się synagogi w kilku miejscach na świecie. Jak widać system działa prawie idealnie dosłownie wszędzie blokują niewygodne info i wstawiają zamiast tego jakieś fejki. Nawet w isisRAelu latały już żółte kamizelki po mieście i tak jak u nas próbowały coś protestować - jednak wszystko jest wyciszone i spacyfikowane.

Portret użytkownika Joker

Niektórzy siedza w

Niektórzy siedza w więzieniach ale niedługo wyjdą i znowu się będzie działo. To dlaczego ich wypuszczacie? Wiadomo że to terrorysta, nasuwa się też samo że raczej niebezpieczny Smile ale odsiadka mu sie kończy więc co ja mogę Smile może jeszcze na wyjście oddać my jego rzeczy osobiste w sensie kalach i np wiadro naboi Smile Nie lepiej zrobić tak by zaginęli bez wieści? Panstwo islamskie przyznaje się co chwilę do jakiegoś zamachu. Europa np moglaby się przyznać do skasowania terrorysty jednego z drugim. Jeśli już nie chcą to po cichu jakoś chociaż.

Skomentuj