Intensywne opady śniegu nawiedzają kolejne europejskie kraje

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Kilka krajów europejskich zmaga się z poważnym atakiem zimy. Jest ona szczególnie odczuwalna w rejonach alpejskich Włoch i Austrii. Śnieżyce wystąpiły też w Hiszpanii.

 

W części alpejskiego regionu północnych Włoch spadło około 2 metrów śniegu, co spowodowało blokady dróg. Wiele samochodów zostało całkowicie zasypanych. Śnieg zablokował wejścia do domów i budynków, na przykład w małej miejscowości Sappada w regionie Friuli-Venezia-Julia.

 

Włoscy strażacy powiedzieli, że przeprowadzili ponad 100 operacji, aby oczyścić drogi od śniegu. W regionie Veneto używano dużego pojazdu gąsienicowego zaprojektowanego do poruszania się po śniegu, aby uratować rodzinę uwięzioną w odległym obszarze. Meteorolodzy twierdzą, że w najbliższych dniach w okolicy spodziewane są jeszcze większe opady śniegu. Intensywne opady śniegu wystąpiły również w Austrii. W wielu miejscach spadł metr śniegu w ciągu zaledwie 24 godzin. 

 

Co ciekawe podobne problemy miały miejsce w ciepłej zwykle Hiszpanii. W tym tygodniu większość Hiszpanii będzie miała temperatury poniżej zera i doświadcza jednego z najsilniejszych opadów śniegu w ostatnich latach. Nawet mieszkańcy Madrytu i Barcelony mogą poczuć czym jest prawdziwa zima.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mariusx78

Bardzo bym chciał, żeby

Bardzo bym chciał, żeby prawdziwa zima w końcu dotarła do nas jak to kiedyś zawsze bywało, ale coś czuję, że jeśli już, to znowu obejdzie się tylko na paru dniach przymrozków maksymalnie do -3/4 C temp.

Portret użytkownika Quark

Globalne ocieplenie nie

Globalne ocieplenie nie oznacza wszak , że wszystkim będzie od teraz cieplej ... lecz jedynie , zmiany , zmiany , zmiany ! Nas mroziło i zasypywało śniegiem aż do końca komuny to teraz zima "poszła" sobie tam gdzie i komuna zawędrowała .

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Jak w tajdze zima przenocowac

Jak w tajdze zima przenocowac ?

https://www.youtube.com/watch?v=d5WZ44C7a-w

Jak przenocowac w tajdze przy - 40 C mrozie nawet nie majac noza czy siekiery ? Jak widac mozna, jak pokazuje nam mlody Rosjanin na powyzszym filmie budujac sobie swemy kacapskiemy recamy ekologiczny szalas - legowisko ...

Cala tajemnica polega na znalezieniu przewroconego drzewa z duzym systemem korzeniowym oblepionym ziemia. Zaraz obok tego zwalu ziemi zapala sie ognisko aby ogrzac ta ziemie ktora pozniej w nocy bedzie to cieplo oddawala i rozpoczynac budowe szalasu z zerdzi oblozonych galeziami z drzewa iglastego. Po 2 godzinach szalas jest gotowy a przez ten czas nagrzana sciana ziemna sluzyc nam bedzie jako swego rodzaju piec kaflowy. Nawet przy - 40 C mrozie i silnym wietrze zwanym tam buranem gdzie odczuwalna temperatura dochodzi do 50 i wiecej C mozna tak przenocowac wiele dni oczywiscie z wyjatkiem paru godzin snu podkladajac opal na utrzymanie ognia na palenisku ...

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Quark

Indianie amerykańscy mieli

Indianie amerykańscy mieli prostszy sposób , najpierw zbierali kamienie które ogrzewali w ognisku a w tym czasie wygrzebywali płaską płytką jamę w ziemi do której nagrzane kamienie kładli , przykrywali listowiem i na to kładli swoje posłanie a całość skrywali pod prowizorycznym namiotem lub szałasem i tak śpiąc mieli ciepło przez całą noc.

Skomentuj