Intensywne gradobicie we Francji, poważnie raniło kolarzy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Metę II etapu francuskiego wyścigu kolarskiego Critérium du Dauphiné, zakłóciły niezwykle intensywne opady gradu. Zgromadzeni na szczycie Col de Port, rowerzyści i widzowie zostali ranni w wyniku uderzenia olbrzymich brył lodu.

W zaledwie kilka sekund, niebo spowiło się ciemnymi chmurami, a obecni na miejscu sportowcy musieli poradzić sobie z niefortunnymi warunkami atmosferycznymi. Jeden z uczestników wyścigu Tim Declercq, opublikował na Instagramie zdjęcie blizn na jego plecach, które pojawiły się po uderzeniach gradu. Maxime Chevalier z B&B Hotels-Vital Concept doznał podobnych obrażeń.


Wyścig nie został przerwany, a po jego zakończeniu sportowcy musieli przygotować się na kolejne 2 dni wyścigów. Warunki pogodowe nie były już na szczęście aż tak ekstremalne co pozwoliło zakończyć zmagania 15 sierpnia. Co ciekawe, w feralnym wyścigu udział brał również Polak, Michał Kwiatkowski, który zakończył go na siódmym miejscu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Ja rozumiem, że ten portal

Ja rozumiem, że ten portal jest prowadzony przez przedstwaicieli innych narodowości.

Stąd bardzo dużo rusycyzmów, wtrętów ukraińskich i baiałoruskich. Niemniej - istnieje coś takiego w języku polskim jak semantyka oraz gramatyka. Słowo blizna - pozostałość po ranie która to pozostałość w procesie gojenia zostawia trwały ślad - nieraz do końca życia. Słowo - siniak, stłuczenie, uszkodzenie ciała - to są słowa które odpowiadają temu co pokazuje nadawca,

I smutno - i straszno. Smile

 

Skomentuj