Intel stworzył inteligentne okulary do rzeczywistości rozszerzonej

Kategorie: 

Źródło: The Verge na youtube.com

Firma Intel ogłosiła niedawno plan wypuszczenia do sprzedaży bardzo futurystycznego gadżetu. Niepozornie wyglądające okulary mają w pewien sposób łączyć naszą rzeczywistość z wirtualnym światem. I choć niektórym już dziś przeszkadza nadmierne bombardowanie informacją, naukowcy poszli o krok dalej i stworzyli urządzenie, które jeszcze bardziej miesza naszą codzienność ze stale napływającymi powiadomieniami.

Jednym z projektów największego na świecie producenta układów scalonych, Intela, są inteligentne okulary. Jak się okazuje, produkt będzie dostępny do sprzedaży już przed końcem bieżącego roku. Podstawową funkcją urządzenia ma być wyświetlanie w polu naszego widzenia pomocnych informacji, na przykład nazw ulic podczas spaceru po mieście.

Sprzęt o nazwie Vaunt ma działać poprzez połączenie Bluetooth ze smartfonem. Zgodnie z informacjami producenta, informacje z okularów mają wyświetlać się w polu widzenia użytkownika za pomocą laserowego projektora.

Mimo swoich zaawansowanych możliwości, inteligentne okulary nie różnią się wizualnie ani wagowo od zwykłych szkieł korekcyjnych. Urządzenie ma być kompatybilne z systemem Android i iOS. Użytkownik będzie mógł dzięki temu widzieć przed sobą powiadomienia z telefonu, na przykład na temat połączeń i wiadomości, ale także nawigacji. Deklarowany maksymalny czas użycia okularów po naładowaniu ma wynosić około 18 godzin.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj