Indyjskie wsie będą korzystać ze specjalnej aplikacji medycznej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ratowanie życia w wiejskich obszarach Indii zostanie wkrótce ułatwione za pośrednictwem aplikacji. Intelehealth, stworzone przez studentów z Johns Hopkins University, umożliwia pracownikom służb zdrowia sprawne działanie w społecznościach wiejskich.

 

Indie mają tylko jednego lekarza na każde 1700 osób, a jednocześnie 70 procent populacji znajduje się na obszarach wiejskich, z czego 60 procent infrastruktury ochrony zdrowia jest ulokowana w miastach. Pracownicy służby zdrowia w odległych rejonach są przeszkoleni z bardzo podstawowej opieki. Nie mogą udzielać konsultacji nawet na takie tematy, jak cukrzyca, czy astma. Mogą jedynie przekierowywać pacjentów do specjalistów lub przedłużać recepty.

Celem aplikacji jest digitalizacja na drodze podstawowej opieki zdrowotnej. Za pomocą aplikacji można prowadzić zaawansowane konsultacje medyczne z profesjonalnymi lekarzami. W ten sposób zdiagnozowano np. rozszczep kręgosłupa u ośmiomiesięcznego dziecka i skierowano je do szpitala na operację.

 

Dane pacjentów są zbierane i szyfrowane, niektóre będą anonimowo wykorzystywane do badań naukowych, np. rozpoznawania wzorców zdrowia lub rozprzestrzeniania się chorób na obszarach geograficznych. Twórcy aplikacji mają nadzieję osiągnąć liczbę 500 tysięcy pacjentów pod koniec przyszłego roku i rozszerzać swój program w stronę Azji Południowo-Wschodniej oraz Afryki.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet
loading...


Komentarze

Portret użytkownika keri

Będą wykorzystywane do

Będą wykorzystywane do diagnozowania urojonych ognisk pandemii, aby Hindusów zaszczepiać.

Na szczęście jest to mądry naród jeśli chodzi o postawę wobec szczepionkowych oprawców. Kiedy wprowadzono obowiązkowe szczepienia przeciw polio, po których zachorowało odszczepiennie wiele tysięcy dzieci, Hindusi zabili kilku medyków i szczepienia przerwano.

ISKRA WYSZŁA Z POLSKI. G. Braun poleca w sejmie książkę "Fałszywa pandemia" https://www.youtube.com/watch?v=zPtWjBL4EY4

Skomentuj