Indyjskie władze ostrzegły mieszkańców Kaszmiru o możliwym ataku nuklearnym

Kategorie: 

Źródło: angelfire.com

Media indyjskie biją na alarm z powodu możliwości wybuchu ewentualnej wojny jądrowej o Kaszmir. Urzędnicy zachęcają mieszkańców do budowy schronów, jak również magazynowania wody i żywności. 

 

Władze obawiają się, że starcia trwające w spornym rejonie doprowadzą do podwyższonego napięcia między Indiami a Pakistanem, czego początki można było zobaczyć w ostatnich tygodniach.

 

W artykule opublikowanym w jednej z kaszmirskich gazet, policja doradza ludziom budowę toalet w przekształconych na bunkry piwnicach domów, tak, aby pomieścić rodzinę przynajmniej przez dwa tygodnie.  Jeśli nie ma piwnicy, według opinii organów ścigania, wolno nawet kopać schron na swoim podwórku.

 

Ponadto, należy zapewnić schronienie w postaci świec, latarki i radia na baterie. Media nawołują, aby być przygotowanym na początkowe uszkodzenia infrastruktury, bo podmuch po wybuchu atomowym może zniszczyć wiele struktur, które znajdą się na jego drodze.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hopsiup

Mnie w PRL-u na

Mnie w PRL-u na Przysposobieniu Obronnym uczyli, że w razie wybuchu atomowego jak nie ma schronu należy się położyć nogami w jego kierunku, najlepiej w jakimś obniżeniu terenu lub za murem i przykryć się gazetą albo prześcieradłem. Może by im to "sprzedać"?

Portret użytkownika Nami

Tam każdy ma świadomość

Tam każdy ma świadomość niepewnej przyszłośco, więc takie ogłoszenie w prasie - którą mało kto czyta to chleb powszedni. Pakistańczycy co chwila przekraczaja granicę paroosobowymi grupkami, a bardzo liczne wojsko indyjskie próbuję natchmiast ich przepędzić. I tak od welu dekad. Wzrost bezpieczeństwa osiągnięto dzięki bardzo znaczącym zwiększeniem garnizonu po stronie indyjskiej. Proszę pamiętać, że to nie granica PL-DE, wysokie pasma górskie 4000+ Sroga zima to naturalny pokój, czas względnego spokoju, dlatego takie informacje w prasie się ukazują by ciągle uświadamiać o niebezpieczeństwie nagłej napaści. Rodzimy są wciąż wielopokoleniowe i często różnowyznaniowe i teren mocno górzysty izolujący nawet pojedyńcze wioski od siebie przynosi wiele problemów opisanych w gazetach/mediach. Młodzież indyjska próbuję interesować się światem, lecz konflikty "rodzinne" skutecznie hamują zmiany. Niepewność Kaszmiru wydaje się ulegać poprawie (stabilizacji).

Portret użytkownika Matt11

Pakistan, Indie i Korea

Pakistan, Indie i Korea Północna nie podpisały traktatu o nie używaniu broni nuklearnej. Tereny o których mowa są sporne od czasu rozpadu Imperium Brytyjskiego. Pakistan rości sobie prawo do tych terenów. Wojna toczyła się kilkakrotnie, a do incydentów dochodzi regularnie. Nie sądzę żeby Pakistan był tak głupi żeby użyc atomu. Prędzej dojdzie między tymi państwami do wojny konwencjonalnej niż nuklearnej. W końcu Pakistan chce te tereny zdobyc a nie zniszczyc.

Portret użytkownika tato

Pare lat temu wyciekl raport

Pare lat temu wyciekl raport CIA do amerykanskiej prasy gdzie przewiduje sie ,ze jesli ponownie wybuchnie konflikt miedzy Indiami a Pakistanem na duza skale to same te dwa panstwa razem straca minimum sto milionow ludzi w jadrowej wojnie.Jest to oczywiscie optymistyczny wariant, ktory nie zaklada wmieszania sie w ten konflikt innych panstw takich jak np: Chiny,czy Bangladesz.

Portret użytkownika fakir

zawsze mnie zastanawiało skąd

zawsze mnie zastanawiało skąd Pakistan ma atom... toż nawet Iran jeszcze nie ma, a pakole mają? Ten kraj kojarzył mi się z totalną biedą i zacofaniem przez cały czas, a tu takie niespodzianki...

co do samego tematu artykułu to bardzo mnie to zastanawia czy chodzi o wywołanie psychozy w Indiach i poczucia ciągłego zagrożenia coś ala "atak" na WTC w USA? czy może znowu pejsaci panowie pociągneli za jakieś sznurki i napuścili na siebie 2 narody? bo jakoś nie słyszałem wcześniej, żeby gdziekolwiek kazano ludziom schrony kopać i robić zapasy żywności... tam już policja podobno te ulotki roznosi i informuje o takich detalach jak błysk, fala uderzeniowa... dosłownie jakby już wiedzieli co się stanie niebawem...

Portret użytkownika jatyon

Litości!!! Media zasypują nas

Litości!!!
Media zasypują nas negatywnymi informacjami To tylko sensacje, które lubimy czytać (takie nasze atawizmy. Każdy "spec" od reklamy to potwierdzi)...czysta psychologia umysłu przestraszonego, czyli jak manipulować tłumem Pomiędzy Indiami a Pakistanem zawsze iskrzyło... No i co z tego? To to samo, co napięcia Polska -Białoruś...
Czy warto z tego robić medialną sensację w stylu periodyku Fak-t (tfu!!!)
 

Portret użytkownika Basket

Wiecie co Nikt teraz nie

Wiecie co Nikt teraz nie pozwoli sobie na wojnę atomową !! Bo kilku panów straciło by niewolników którzy pracują na nich !! Oni wolą nami kierować i patrzeć jak walczymy o ochłapy a i oddajemy to co najlepsze. Wojna Atomowa była by dla nas wybawianiem bo ludzie przestali by zawracać sobie głowę pierdołami !! 

Portret użytkownika Kot_Wasyl

Tak dla dokładności,

Tak dla dokładności, buddystów w Indiach jest bardzo niewielu. Główny konflikt od wielu lat rozgrywa się pomiędzy muzułmanami a hinduistami. Choć hinduizm to też nie jest tak naprawdę jedna religia, ale wspólne określenie całej grupy religii. W Indiach jest ich bardzo wiele, sami hindusi czasem się w tym gubią. Niby podział dawnych Indii jako kolonii brytyjskiej na obecne Indie i obecny Pakistan miał rozwiązać ten problem, ale niestety się nie udało.

Portret użytkownika Pol-Pot

Takitam napisał: Pakistan

Takitam wrote:

Pakistan zawsze stanowił zagrożenie dla Indii. Indie to w większości buddyści - a w Pakistanie Allach jest na pierwszym miejscu. Obawiają się tego co już mamy w Europie zachodniej.

 
Chyba pomyliłeś kraje Indie to Hinduiści w 90% przypadków. Występują tam różne odłamy tej religii ale Buddyzm jest tam tylko mniejszością. Buddyjskie kraje to np Tajlandia, Kambodża itp...

Strony

Skomentuj