Indonezyjski wulkan Merapi nadal wyrzuca lawę

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Indonezyjski wulkan Merapi, jeden z najaktywniejszych wulkanów na świecie. Najnowsza aktywność zaczęła się tam późnym piątkiem a góra nadal wyrzuca gorący popiół i inny materiał wulkaniczny.

 

 

W piątek wieczorem Merapi State Volcanic Observatory uchwyciło na wideo gorącą lawę wylewającą się z krateru i wysoką kolumnę gorącej chmury wznoszącą się w powietrze na wysokość 1300 metrów. Wulkan nadal wyrzucał gorący popiół, a gorąca lawa była widoczna jeszcze w sobotę.

 

Mieszkańcy powinni spodziewać się zakłóceń spowodowanych pyłem wulkanicznym z erupcji wulkanu Merapi i powinni być czujni na niebezpieczeństwo wulkanicznego błota, zwłaszcza gdy pada deszcz w rejonie Merapi – poinformowała krajowa agencja wulkanologiczna w oświadczeniu wydanym w sobotę.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

jeden z najaktywniejszych

jeden z najaktywniejszych wulkanów na świecie  - to co ma robić jak nie walić w atmosferę skoro jest jednym z najaktywnieszych - ale artykuł podkreśla i nagałaśnia to jakby byłaby to anomalia.

nazbierało mu się to pierdzi.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj