Indonezyjski wulkan Bromo znów daje o sobie znać

Kategorie: 

youtube.com

Indonezyjski wulkan Bromo, którego erupcja zakończyła się w lutym tego roku, po raz kolejny daje o sobie znać. Rankiem 03 kwietnia br. na szczycie obserwowano kolumny pary, zawierające cząstki popiołu. Mieszkańcy opisują kolor emisji, jako biały i brązowy.

 

Materiał wulkaniczny jest rozprowadzana daleko od kopuły, tj. na odległość około 40 km na południowy - zachód. Centrum Wulkaniczne Darwin informuje, iż przemieszczenie popiołu występuje na wysokości 3 tys. metrów. Aktywność olbrzyma nie jest tak intensywna, jak podczas ostatniej erupcji, ale wulkanolodzy nie wykluczają, że w przyszłości zakres i moc emisji może wzrosnąć.

 

Bromo zlokalizowany jest we wschodniej części indonezyjskiej wyspy Jawa, w obrębie kaldery Tenger, w którym znajduje się także wulkan Semeru. Ostatnia erupcja Bromo rozpoczęła się w listopadzie 2015 roku i trwała przez kilka miesięcy.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika CRUSADERS

Jestem kosmitą i nie mam

Jestem kosmitą i nie mam zamiaru do was lecieć, bo najpierw trzeba planetę oczyścić w watykańców, islamów, hindu itd. mieczem i ogniem co zresztą Słońce zrobi w ciągu najbliższych 500milionów lat; lecę do mniejszej gwiazdy bo one długo świecą i nie zmieniają się w czerwone olbrzymy; zobaczcie jak wygląda Merkury, Wenus - niedługo i wy tak będziecie mieli...

Skomentuj