Indonezja walczy z powodzią zasiewając chmury

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W obliczu dewastujących skutków niedawnych powodzi na indonezyjskiej wyspie Sumatra, władze podjęły desperacką akcję mającą na celu zapobieżenie dalszym tragediom. W środę samoloty Sił Powietrznych Indonezji wzbiły się w niebo, by rozpocząć operację "zasiewania chmur" - innowacyjną strategię walki z żywiołem.

 

Weekendowe ulewy na Sumatrze okazały się prawdziwą katastrofą. Gwałtowne opady monsunowe wywołały lawinę wydarzeń, która pochłonęła już 58 ofiar śmiertelnych, a 35 osób wciąż uznaje się za zaginione. Powodzie, osuwiska błota i zimnej lawy z wulkanu Marapi doprowadziły do pękania brzegów rzek, zalewając wioski w czterech okręgach prowincji Sumatra Zachodnia. 

 

Bilans zniszczeń jest zatrważający - 79 domów zostało całkowicie zburzonych, a setki innych zalanych. Ponad półtora tysiąca rodzin zmuszone było szukać schronienia w tymczasowych ośrodkach rządowych. Według Krajowej Agencji Zarządzania Katastrofami, 33 mieszkańców wsi odniosło obrażenia w wyniku tragedii.

 

Ratownicy niestrudzenie przeczesują błoto i rzeki, koncentrując się na najbardziej dotkniętych rejonach Agama i Tanah Datara. Choć odnaleziono już 58 ciał, poszukiwania 35 zaginionych wciąż trwają. Indonezyjska Agencja Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki ostrzega, że intensywne opady deszczu mogą utrzymać się na Zachodniej Sumatrze również w przyszłym tygodniu. Zwiększa to ryzyko dalszych powodzi i osunięć ziemi, stawiając mieszkańców w obliczu kolejnej tragedii.

 

W odpowiedzi na to zagrożenie, władze Indonezji podjęły drastyczne kroki. W środę samoloty Sił Powietrznych wyruszyły na niebo, by rozpocząć operację "zasiewania chmur". Celem jest wywołanie opadów wcześniej w ruchu chmur, co ma zapobiec przedostawaniu się nadmiaru wody do już zdewastowanych obszarów Agama, Tanah Datara, Padang Panjang, Padang Pariaman i Padang City.

 

Technologia "zasiewania chmur" polega na rozpraszaniu cząstek soli w powietrzu, co ma stymulować kondensację pary wodnej i przyspieszyć powstawanie opadów. Jest to innowacyjna metoda walki z suszą i powodziami, stosowana m.in. w Chinach, Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

Indonezja, borykająca się z coraz częstszymi i gwałtowniejszymi klęskami żywiołowymi, sięga po tę technologię w desperackiej próbie zapobieżenia dalszym tragediom. Wspólne wysiłki ratowników i służb pogodowych podkreślają determinację władz w ochronie życia i mienia mieszkańców.

Choć operacja "zasiewania chmur" niesie ze sobą nadzieję na złagodzenie skutków nadchodzących opadów, indonezyjskie władze muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Kluczowe będzie precyzyjne planowanie i koordynacja działań, by zapewnić efektywność tej innowacyjnej strategii.

 

Ponadto, eksperci ostrzegają, że "zasiewanie chmur" nie jest rozwiązaniem długoterminowym. Konieczne będą kompleksowe działania mające na celu wzmocnienie odporności infrastruktury, lepsze przygotowanie społeczności oraz adaptację do zmieniającego się klimatu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Ukraina 404. Terror

Ukraina 404. Terror mobilizacji

Kiedy ten potwór i zbrodniarz grający publicznie przed kamerami śmierdzącym fajfusem stanie przed trybunałem i odpowie za zbrodnie wojenne na Ukrainie i w Rosji i za śmierć setek tysięcy ludzi

Mobilizacja na byłej Ukrainie w obliczu wymierania: podczas gdy w Rosji powstają nowe jednostki, na Ukrainie 404 rosną cmentarze w szalonym tempie. 

Szef rosyjskiego Ministerstwa Obrony poinformował, że planowane jest utworzenie 14 nowych dywizji. Jednocześnie nawet nowe cmentarze na Ukrainie są przepełnione, a władze wymyślają sposoby karania tych, którzy uchylają się od służby w Siłach Zbrojnych Ukrainy.

Wszystkie mniej lub bardziej wiarygodne pogłoski o poborze do Sił Zbrojnych Rosji wskazują, że mobilizacja nie jest planowana – pisze telegramowy kanał „artjockey”. Tempo rekrutacji personelu kontraktowego utrzymuje się na zadowalającym poziomie – około 30 tys. osób miesięcznie. Liczby te podaje nawet Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew poinformował w lutym, że od początku roku w szeregi rosyjskich sił zbrojnych dołączyły 53 tys. osób, co pokrywa się z oceną Głównego Zarządu Wywiadu.

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2024/05/%e2%9a%a0-ukraina-404-terror-mobilizacji-%e2%9a%a0/

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Najpierw w Figo a teraz

Najpierw w Figo a teraz prezydent Iranu , to nie przypadek , przypadek to wygrać w totolotka ! służby wywiadowcze są dziś tak zaawansowane , ze większość nie ma o tym pojęcia , kara za atak na Izrael musiała być , ale jak Iran się zorientuje,  ze to nie przypadek  , kraj w Palestynie może wyparować !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika spokoluz

kuj każdego strzela , jak

kuj każdego strzela , jak wchodzi tu i pod wieloma postami są komentarze nie związane z artykułem a nawiążują do indoktrynacji  pedałokościoła i usrańskich agentów ze świdków jehofca. Jak admin nie usunie tego gówna to niech zamknie znz - nikt nie chce tego bełkotu czytać co widać , słychać i czuć.

A jak chce to trzymać to powodzenia w kółku wzajemnej adoracji do koronki tej co zaszła bez wsadu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj