Indie zapowiedziały plan wysłania sondy na Marsa

Kategorie: 

dvice.com

Rozwój cywilizacyjny Indii jest zadziwiający. Kraj ten zyskuje nowych mieszkańców w zastraszającym tempie, większym niż chińskie. Już niedługo będzie to z pewnością najludniejszy kraj świata. Jest tam również, podobnie jak w Chinach i w Brazylii, bardzo dużo kontrastu gdzie koegzystują bieda i najnowsze technologie. Hindusi posiadają też broń jądrową i program rakietowy, którego efektem jest program kosmiczny. Indie poinformowały właśnie, że planują misję na Marsa.

 

O ambitnych planach publicznie mówił premier Manmohan Sing. Pierwszy etap zakłada wysłanie w kierunku Marsa sondy badawczej. Celem programu będzie badanie składu atmosfery tej planety, Indyjskie władze planują wydanie około 80 milionów dolarów a misja odbędzie się już w 2013 roku.

 

Indyjskie władze twierdzą, że ta inwestycja w program kosmiczny pomoże krajowi w podjęciu ważnego kroku na drodze rozwoju nauki i techniki. Wiele osób uważa, że to niemoralne, iż państwo borykające się z ekstremalnym ubóstwem wydaje jakiekolwiek pieniądze na tego typu inicjatywy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Jak tu niektórzy stwierdzili,

Jak tu niektórzy stwierdzili, to naszą planetę elity traktują jak grę "Age of empires" czy "Civilization" lub inna tego typu i dobrze siębawią, tylko graczami są kiepskimi albo opcji dla nich za dużo i się to wszystko sypie :/ a tu nie ma prostej opcji restart lub wgraj save'a.

Portret użytkownika Jacek

Szmatławiec Reuters, nie wart

Szmatławiec Reuters, nie wart splunięcia i uwagi. Ubóstwo jankeskie jest jeszcze większe, ale o tym pejsate mośki ani mru mru w swoich brukowcach. W Wielkim Kryzysie też im było OK, choć ich sąsiedzi masowo wyskakiwali przez okna. A Indie odkąd przegnali angolskiego żyda, to normalny kraj. Czas by Polacy, też dali kopa żydowi.

Portret użytkownika Zenek

To co na zdjęciu to

To co na zdjęciu to nowoczesna wizja tak zwanej WIEŻY BABEL czyli kosmodromu. To za nia gatunek inwazyjny przestawiany na malowidłąch z dziobami zamiast nosów dokonał pomieszania języków i cofnięcia ziemian do epoki kamienia pokutnego w jakiej się obecnie znajduje.

Portret użytkownika Pragnący Prawdy

Niech elita buduje sobie

Niech elita buduje sobie rakiety i leci z tej planety jak najdalej stąd. Wszystko im nie pasuje, ludzie im zawadzają. Niech polecą na jakąś planetę i tam sobie żyją jak nie mogą znieść, że tyle ludzi jest na świecie. Tam będą mieli spokój, którego im niezakłuci żaden goj. Taka ironiczna wypowiedź.

Portret użytkownika syriues

Zgadzam sie z

Zgadzam sie z przedmowcami.Mysle ze czlowiek tzn wladcy mocarstw lub wiekszych krajow poprostu bawia sie w gre cywilizacje.Ta gra jak pamietam to wyscig tevhnologiczny a na koncu jedno mocarstwo napada na wszystkie i jest glodne zwyciestw.Tak na prawde to nie wiem kto tym mocarstwem bedzie ale wydaje mi sie ze albo chiny albo indie.

Portret użytkownika XyrfaX

Jupi, lecimy na Marsa,

Jupi, lecimy na Marsa, dotkniemy stopą, zrobimy zdjecia w rozdziałce 120x64 i udowodnimy jacy to jesteśmy boscy, impreza wyniesie 300 000 milionów petrodolarów, nieważne, że za ta kwotę wyrzywimy całą Afrykę i pół Azji...

Skomentuj