Indie wprowadzą całkowity zakaz kryptowalut i będą karać ich posiadaczy

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ceny Bitcoina osiągają historycznie wysokie poziomy, dlatego coraz więcej państw, w obawie przed utratą kontroli nad systemem finansowym, chce regulacji rynku kryptowalut.

Bitcoin w zeszły weekend osiągnął wycenę na poziomie 62 tysięcy dolarów za jeden token. Inwestorzy indywidualni i korporacyjni cieszą się, ale państwa już trochę mniej.

Pojawia się coraz więcej pomysłów na to, jak ten dziwny, ale bardzo intratny biznes, poddać regulacjom.

Wśród liczących się na świecie krajów, jak na razie najdalej chcą posunąć się Indie.

Premier Narendra Modi ogłosił, że w związku z planami wprowadzenia oficjalnej cyfrowej waluty tego państwa, wdrożony zostanie całkowity zakaz posiadania kryptowalut innych niż ta emitowana przez indyjski rząd. Co więcej, posiadacze kryptowalut na czele z Bitcoinem mają być karani.

Regulacje wprowadzą więc pełną penalizację obrotu kryptowalutami, ale także ich posiadania, jak i pozyskiwania oraz transferów.

Jeżeli inne wielkie państwa pójdą tropem Indii, za chwilę może się okazać, że ciągle rosnące wyceny Bitcoina, odejdą w niepamięć, razem z krypto-majątkiem wszystkich posiadaczy tej i innych walut.

 

Źródło: https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8120303,indie-chca-calkowitego-zakazu-kryptowalut-i-karania-ich-posiadaczy.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Ogólnie im więcej jest na

Ogólnie im więcej jest na świecie walut narodowych (a nawet lokalnych) tym lepiej się żyje ich obywatelom - takie są fakty. Ale muszą one być fizyczne i namacalne a nie jakieś tam "krypto" ... co to nie wiadomo , kto i za co komu płaci !? Kiedyś w dawnych czasach pieniądz miał pokrycie w metalach (złotu i srebrze) bo niemal wszyscy upatrywali w ich posiadaniu źródła bogactwa - "kto nie ma miedzi ten na dupie siedzi !" . Ale dzisiaj w dobie powszechnego uprzemysłowienia i urbanizacji pokryciem pieniądza stała się praca oraz wytworzone nią dobra i tak powinno być . Jeśli z czasem przybywa ludności i wraz z nią wytworzonych dóbr to dodrukowujemy pieniądza aby miały one w nim pokrycie . Ale wszelkie operacje "wirtualne" takie jak spekulacje giełdowe są WYSOCE SZKODLIWE , bo generują sztuczny wzrost bądź też spadek cen a co za tym idzie i wartości dóbr - wywołując dewaluację i inflację ! Taki też charakter ma bitcoin bo jego pojawianiu się nie towarzyszy ŻADNE wytworzone dobro , przedmiot itp. absolutnie NIC , poza czysto informatyczną spekulacją z której nic nie wynika ! 

Portret użytkownika selos

Tak to jest jak ktoś o

Tak to jest jak ktoś o zerowej wiedzy na pewien temat zaczyna się wypowiadać.

Kompletnie nie masz pojęcia czym są kryptowaluty i po co zostały stworzone. A czym jest ta twoja namacalna waluta, ta fizyczna ? Kawałek papierku w ręce ! A z czym ostatnie dodruki dolara i złotówki są niby spowodowane ?  Przysrostem ludności ? No proszę Cię. Chcesz mieć namacalne to trzymaj złoto w domu. Bo reszta jest jeszcze bardzdiej wirtualna niż Bitcoin. Poczytaj trochę i dowiesz się więcej.  Zasada jest prosta, checsz kupić coś od kolegi z zagranicy bierzesz kawałek złota i płacisz, pomijasz systemy walutowe krajów i banki. Płacisz złotem prawdzimym za np. dostęp do gry online. Czyli płacisz złotem za coś co fizycznie nie istnieje tak naprawdę. Tak samo jest z Bitcoinem. Płacisz cyfrowym złotem za dobro istniejące lub wg. Ciebie nieistniejące. Gry, usługi, itp.

Portret użytkownika ​euklides

Mylisz się całkowicie. To

Mylisz się całkowicie. To waluty typu fiat nie mają żadnego pokrycia. Utrzymuje je przy życiu tylko przymus ich stosowania. Algorytmy kopania nie bez pczyczyny nazywają się "Proof of Work", co w wolnym tłumaczeniu znaczy dowód [wykonanej] pracy. Ta praca idzie w zabezpieczenie blockchaina i podtrzymuje działanie całego systemu. Same kryptowaluty są systemem płatniczym i platformą "inteligentnych" kontratków, które np. umożliwiaja obiektywne egzekwowanie umów bez pośrednictwa sądów.

Portret użytkownika Djktos

Uważam ze wszystko co jest

Uważam ze wszystko co jest cyfrowe i oparte na komputerach jest nie trwałe
Da sie zapisać swojego bitcoina na kwarcowej płycie i przechować przez chociaż 50 lat?
Watpię
Uwaga każda transformacja ekonomiczna to okres przekrętów i defraudacji

Strony

Skomentuj