Indie rozpoczęły prace nad stworzeniem robotów bojowych

Kategorie: 

Źródło: public domain

Agencja rządowa Stanów Zjednoczonych DARPA słynie głównie dzięki pracom nad rozwojem robotów bojowych. Wczoraj pojawiła się informacja, że Organizacja Badań i Projektów Obronnych Indii (DRDO) pójdzie w podobne ślady i rozpocznie prace nad stworzeniem robotów bojowych.

 

Nowy szef organizacji Avinash Chander powiedział w wywiadzie, że zamierzają pracować nad stworzeniem żołnierzy-robotów o bardzo wysokim poziomie sztucznej inteligencji. Program jest nowy a szereg labolatoriów prowadzi już zakrojone na dużą skalę prace w sferze robotyki.

 

Jak twierdzi Chander, wojny w przyszłości będą prowadzone właśnie za pomocą bezzałogowych maszyn, zarówno w powietrzu jak i na lądzie. Bez owijania w bawełnę dodał, że te nowoczesne roboty będą zaangażowane w operacje w niespokojnych rejonach, aby uniknąć utraty życia ludzkiego. Indie dołączą w ten sposób do krajów, które są zdolne prowadzić walki za pomocą bezzałogowych maszyn.

 

Początkowo roboty będą otrzymywać bezpośrednią pomoc od człowieka ale z czasem będą one posiadały technologię, dzięki której będą mogły komunikować się z członkami zespołu. Sieć neuronowa pozwoli maszynom nauczyć się jaka jest różnica pomiędzy żołnierzem a cywilem. Robot z czasem będzie potrafił sam rozróżnić wroga od sojusznika.

 

 

Źródło: http://zeenews.india.com/news/nation/india-develops-robotic-soldiers-to-replace-humans_853829.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Thing

Tak wydadzą miliony, żeby

Tak wydadzą miliony, żeby robot z robotem sę unieszkodliwiał dodam, że dla naszego zdrowia i bez przelewania krwi, to jest dopiero szaleństwo więc Pytam się po co je wogóle robić Lepiej będzie a żeby jeden z drugim zagrali w szachy kto przegra ten się poddaje:(

Portret użytkownika QWERTYU

i macie tą swoja ekstra

i macie tą swoja ekstra s(c)yfilizacje która prowadzi do niewoli, rzady ryją wam mozgi, opentani przez mode i bycie fajnym doprowadzi wasze dzeciaki do skrajnego zniewolenia, pozniej gadanie ze nic nie szlo zrobic, teraz w dupie macie!!!!

Portret użytkownika b@ron

cytuję "Bez owijania w

cytuję "Bez owijania w bawełnę dodał, że te nowoczesne roboty będą zaangażowane w operacje w niespokojnych rejonach, aby uniknąć utraty życia ludzkiego."....hmmm...czyli mam rozumieć że roboty bedą tłuc się z robotami w niespokojnych rejonach???

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Zenek

Nie, beda napieprzać do ludzi

Nie, beda napieprzać do ludzi i już im zbednych panienek w mundurach które teraz z takim zaangażowanie pomagaja wdrażać NWO. I jakby ktos wierzył w "obietnicę" to będzie ustrój podobny do asyryjskiego, bolszewickiego czy nazistowskiego terroru tak ukochanego przez biblijnych zydów wiernych demonowi yahwe.

Portret użytkownika Flesz7

Ta cywilizacja zaczyna się

Ta cywilizacja zaczyna się cofać w rozwoju. Szczerze Wam powiem, że będąc częścią tej planety wstydzę się ludzkości... Co za dewianci rządzą tym światem to w głowie się nie mieści.
Po śmierci nie przyznam się skąd jestem...
Smile

New World Disorder

Skomentuj