Indie przerzucają czołgi na granicę z Chinami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Po konflikcie na jeziorze Pangong Tso armia indyjska rozmieściła w Himalajach więcej czołgów bliżej granicy z Chinami.

 

5 maja br. doszło do konfliktu między siłami indyjskimi i chińskimi na jeziorze Pangong Tso, położonym w himalajskim regionie Ladakhu. W ciągu ostatnich tygodni oba kraje zmobilizowały tysiące żołnierzy, pojazdów opancerzonych i samolotów wojskowych.

 

Czołgi T-90MS i T-72M1 zostały przetransportowane w bliżej nieokreślone miejsca, bliżej faktycznej granicy znanej jako Linia Rzeczywistej Kontroli.

 

Niedawne napięcia między Chinami a Indiami przyczyniły się do zwiększenia liczby żołnierzy i broni w obu krajach w celu obrony roszczeń terytorialnych na spornych terytoriach granicznych w Himalajach.

 

Chiny rozmieściły także kilka tysięcy spadochroniarzy oraz pojazdy opancerzone na graniczących z wyżynami płaskowyżu tybetańskiego.

 

Indie i Chiny mają jedną z najdłuższych granic lądowych na świecie. W 1962 r. dwa kraje uczestniczyły w krwawej wojnie na granicy z Himalajami i od dziesięcioleci narastają tam napięcia.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Co jest z tymi ludziskami ,że

Co jest z tymi ludziskami ,że jak tylko któryś dorwie się do władzy to zaraz marzy mu się imperium - aby więcej ! Podbije ,nachapie się burdlu narobi ale zarządzić tym co "posiada" to już żaden porządnie nie potrafi , a zrób durniu jeden z drugim raj u siebie a dopiero potem innym wskazuj drogę do dobrobytu ale nie aby nakraść ! 

Portret użytkownika Kwazar

Bynajmniej będę tu analizował

Bynajmniej będę tu analizował korzenie owego konfliktu.Powiem tylko, że iż jako, że wydaje misie, to wydając te misie powiem, że ten graniczny konflikt jest tylko szczypaniną po kostkach. Otóż, jeśli Indie do spółki z USA nie zrobią tam na prawdę czegoś glupiego, to o stronę chińską można być spokojnym.Chiny obecnie pracują nad uzyskaniem wizerunku państwa stabilnego,obliczalnego i zawsze pokojowego. Takie drobne graniczne popierdułki nie są w stanie tego wizerunku zepsuć.Jednakże iż aczkolwiek gdyż,inną sprawą jest dbanie o wizerunek a inną, jakie są na prawdę fakty. Fakty daleko idącej w zamiarach politykichińskiej .Dzisiaj tam jest jak jest, czyli szczypanina po kostkach jeśli ktos nie zrobi czegoś na prawde głupiego..

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika dobra rada

"Czy wiecie, że w Hiszpani

"Czy wiecie, że w Hiszpani bezrobocie sięga już 40%?" 

To jest działanie celowe. Podobnie ma być w innych krajach EU. A po co? Musi dojśc do tego, żeby brakło kasy na socjal dla nowych Niemców, nowych Francuzów, nowych Hiszpan itd. Wtedy się zacznie i będzie "zabawa".

Strony

Skomentuj