Indie i Izrael planowały zbombardowanie pakistańskich obiektów nuklearnych

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Napięcia między Indiami a Pakistanem wciąż się utrzymują. W miniony weekend doszło do kolejnej wymiany ognia w Kaszmirze, a obie strony poniosły niewielkie straty. Choć sytuacja wygląda raczej na spokojną, konflikt między Indiami a Pakistanem mógł przerodzić się w wielką wojnę.

 

Przypomnijmy raz jeszcze, że wszystko zaczęło się 14 lutego od ataku islamistów na indyjskie siły paramilitarne w Kaszmirze. Organizacja zwana „Armią Mahometa” przeprowadziła krwawy zamach, zabijając 46 osób. Indie utrzymują, że Pakistan wspiera „Armię Mahometa”, a więc jest współodpowiedzialny za atak.

 

Choć na świecie panowało ogólne przekonanie, że wojna w tej części świata mogłaby zakończyć się wielką katastrofą i należy załagodzić sytuację, Indie wraz z Izraelem były blisko realizacji planu, polegającego na zbombardowaniu 7-8 celów w Pakistanie, w tym obiektów jądrowych.

Atak ten miał odbyć się w ramach „walki z terroryzmem”. Indie i Izrael podobno były już gotowe do uderzenia, które miało nastąpić z bazy wojskowej w Radżastanie. Jednak Pakistan dowiedział się o tych zamiarach i zagroził odwetem. Na przełomie lutego i marca, Indie i Izrael zrezygnowały ze swoich planów po interwencji innych państw. Pojawiły się również wyraźne obawy przed kontratakiem.

 

Teraz w Kaszmirze zapanował względny spokój, ale nie można wykluczyć, że dojdzie do kolejnych starć. Tak naprawdę to zarówno Indie, jak i Pakistan traktują sporny obszar jak swoją własność. Pamiętajmy, że te dwa państwa mają już za sobą trzy wojny o Kaszmir, więc wybuch kolejnej wcale nie jest wykluczony.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Nie wiem kto wymyślił tego

Nie wiem kto wymyślił tego newsa, ale wojny nuklearnej to Indie i Izrael z Pakistanem by nie rozpętywały... ale gratulacje za fantazje dla autora, chyba że to Pakistańska propaganda pasztuńskich gwałcicieli kóz.

Portret użytkownika Sikkimczyk

No tak rewelacyjne źródło

No tak rewelacyjne źródło Smile Pakistan na swojej stronie propagandowej twierdzi, że Indie z izraelem planowały zbombardzować Pakistan, ale zrozumiały, że potęzny pakistan zemści się po trzykroć i ze strachem uciekły przed bohaterskim Pakistanem Smile Nie abym miał coś przeciwko Pakistanowi i jego bohaterskiej armii, ale to propaganda i to najniższych lotów Smile Jedyne co z tego można wywnioskować to to, że w Pakistanie oprócz Indii nie lubią też bardzo Izraela to ostatnie może napawać otuchą i świadczyć o tym, że teraz kiedy Pakistan ma Chiny po swojej stronie już nie boi się usa. Jenak Indie nie są szalone a co by o izraelu nie mówić to też mu całkiem nie odwaliło więc napewno taki plan to tylko wymysł Pakistańskiej propagandy ku pokrzepieniu serc Pakistańczyków Smile Następny tekst pewnie będzie w oparciu o prpoagandówkę Kima, że np. zamierza zmieść usa, europę i pół afryki swoją tajną bronią Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

"... Oby im się nie zwróciło

"... Oby im się nie zwróciło z podwójną siłą". - wręcz przeciwnie, czemu nie? Oby jak najszybciej i z poczwórną, i z poczwórną!! dość już tych "prewencyjnych ataków terrorystycznych" bliskowschodniego zaplutego syjonazi-kurdypla które rozdaje wszystkim wkoło na prawo i lewo, którego oficjalną polityką zagraniczną jest błogosławiony przez UeSmanów z USrahell'a "państwowy terroryzm" przez UeSmanów zresztą też uprawiany!!! Żeby było idiotyczniej - kurdypel, zamiast rzęzić i pomału zdychać pod międzynarodowymi sankcjami ONZ jak swego czasu RPA za appartheid - wazelinowany jest i lizany jest po doopie m.in. przez polskojęzyczne Podlactwo i uznawany jest za "jedyną na B.Wschodzie - tak tak, nie przywidziało się PT Czytelnikom! - de-mo-krac-ję, tfffuuu!!!

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Kangur.

Najgorszym pasożytem jest żyd

Najgorszym pasożytem jest żyd...w swojej zachłanności i żądzy posiadania wszystkiego, nie cofnie się przed niczym, nawet własną rodzinę poświęci...to jest jedyny rak toczący zdrowe społeczeństwo i to jego należy się pozbyć, zanim stanie się "nieoperacyjny"...

Ale mam też dobre wieści, niepotwierdzone jeszcze źródła donoszą o jakiejś chorobie u pasożydów, którą skrzętnie ukrywają...czas pokarze co to za choroba...co do tego, że natura świetnie sobie poradzi z "niszczycielami Świata", nie mam cienia wątpliwości.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Marian Wojtasik

Anglicy obok Francuzów są

Anglicy obok Francuzów są najbardziej wiarołomnymi narodami w naszej historii. Anglia ze swoimi Królami, Lordami, ser, Niemcy mają von, ale nie mają pojęcia o HONORZE. Honor jest im obcy. Pewnie dlatego tak bardzo uciskają Słowian - jesteśmy im solą w oku z naszym potencjałem myślowym który przewyższa ichniejszych specjalistów - wojna toczy się między jasną stroną (dlatego jesteśmy na wschodzie), a ciemną (zachodem) przypadek? Nie kochani czytelnicy nie ma przypadków, są tylko nie przemyślane decyzję, ot co.  W tych czasach chcą z nas zrobić szpice dla ich celów, tylko tylko, że... "nie rzucim ziemi skąd nasz ród nie damy pogrześć mowy polski my naród Polski Ród Królewski szczep Piastowy nie damy by nas gębił wróg" Naród Polski się budzi najgorszy mokry sen, zboczenców z zachodu.

Portret użytkownika Medium

 Konflikt w rzeczywistości

 Konflikt w rzeczywistości miał na celu likwidację Armii Mahometa, tj. międzynarodowego terrostycznego ugrupowania wykorzystywanego przez służby usraelskie.

Indie pomogły. 

Dodaję:

A co tam robił Izrael, to licho go wie. Wszędobylski Bibi.

Skomentuj