Indie doświadczają zabójczej fali upałów

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Telangana, stan w południowych Indiach, doświadczył w czwartek śmiercionośnej fali upałów, notując temperatury przekraczające 45°C w sześciu powiatach. Było to najwyższe odnotowane ciepło w tym regionie w kwietniu w ciągu ostatniej dekady, co doprowadziło do pięciu ofiar śmiertelnych.

 

 

Departament Zarządzania Kryzysowego Stanu Telangana wydał ostrzeżenia zdrowotne dla grup szczególnie narażonych, takich jak osoby starsze i dzieci, ze względu na dotkliwe upały.

 

W Madugulapally Mandal w Nalgonda oraz Hajipur Mandal w Manchiryala odnotowano rekordowe temperatury dochodzące do 45,2°C. Był to najwyższy wynik w Nalgonda w kwietniu w ciągu ostatnich 10 lat.

 

Z wyjątkiem powiatów Nalgonda i Adilabad, jest to pierwszy raz, gdy temperatura w pozostałych powiatach przekroczyła 45°C w kwietniu. Ponadto, w pięciu powiatach odnotowano 44,9°C, a w czterech - 44,8°C.

 

W dotkniętych obszarach rozpowszechniono komunikaty ostrzegawcze, wzywające mieszkańców do podjęcia środków zapobiegających poparzeniom słonecznym i udarom cieplnym.

 

Oprócz wysokich temperatur, w miejscowościach takich jak Mathampally, Palakedu, Nutankal, Munagala w Nalgonda oraz w różnych powiatach, w tym Bhadradri, Warangal i Siddipet, odnotowano także gradobicia.

 

W odpowiedzi na utrzymujące się wysokie temperatury, Departament Meteorologiczny wydał dla stanu "pomarańczowe" ostrzeżenie, ostrzegając przed możliwymi gradobiciami i prognozując, że temperatury w dniach 19 i 20 kwietnia mogą wahać się od 41°C do 44°C. Te warunki wciąż stwarzają poważne zagrożenie, zwłaszcza dla osób pozbawionych skutecznych środków chłodzenia.

 

IMD poinformował również, że kilka izolowanych obszarów zachodniego Bengalu Gangowego prawdopodobnie doświadczy dotkliwej fali upałów od piątku, 19 kwietnia, do 23 kwietnia. W związku z tym rząd Zachodniego Bengalu ogłosił wcześniejsze rozpoczęcie wakacji letnich.

 

Ostrzeżenia przed falą upałów obowiązują również w Orissie, Jharkhandzie, Andhra Pradesh i Tamil Nadu. Eksperci podkreślają, że rosnące temperatury to poważne wyzwanie, zwłaszcza dla najsłabszych grup społecznych. Konieczne jest podjęcie skutecznych działań zaradczych, aby chronić ludność przed niebezpiecznymi skutkami ekstremalnych warunków pogodowych.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

To teraz niech wykażą , że

To teraz niech wykażą , że tak nie było w historii : 250 lat temu, 500 lat temu, 1000 lat temu, 2000 lat temu , 3000 lattemu........  , a nie da się , brak danych ???? A mnie uczyli, że Egipt w starożytności często cierpiał na wieloletnie susze, a to prawie ta sama szerkość geograficzna. A i też cwaniaki robiły politykę na "zaćmieniach słońca ".

Portret użytkownika Emeryt

To tylko anomalia tak jak u

To tylko anomalia tak jak u nas zaraz się ochlodzi ! Jeśli już podajcie wykres liniowy średnich temperatur za ostatnie 50 lat to sami sprawdzimy co się u nich dzieje! Podawanie jakiejś jednej temperatury nie ma sensu. U mnie kwiaty magnolii się rozwinęły i opadly a dzisiaj zaczyna jakieś śnieżynki padać z nieba!

Skomentuj