Indie i Chiny podpisały rekordowe porozumienia szacowane na 10 mld $

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Indie i Chiny podpisały podczas pierwszej wizyty premiera Indii Narenda Modi’ego w Chinach rekordowe 24 obustronne porozumienia warte około 10 miliardów dolarów. Obie strony deklarują utworzenie „nowego kierunku pomiędzy dwoma największymi krajami w Azji”.

 

Wśród dwudziestu czterech podpisanych międzyrządowych porozumień znajdują się kwestie edukacji, ustanowienia konsulatów, eksploracji przestrzeni kosmicznej, zasobów mineralnych, transportu kolejowego oraz transmisji telewizyjnych. Spotkanie odbyło się w piątek (15 maja 2015) w Beijing podczas trzydniowej wizyty premiera Indii, który podpisał obustronne porozumienia z premierem Chin Li Keqiang.

„Dzisiaj podpisaliśmy ponad 20 umów, pokrywających różne dziedziny współpracy. To pokazuje głębię i dojrzałość naszych stosunków oraz pozytywnego kierunku naszego partnerstwa” – powiedział Narenda Modi na spotkaniu prasowym. Premier Indii liczy też na większą ilość inwestycji z Chin na terytorium kraju oraz większy dostęp do chińskiego rynku.

Premier Chin Li Keqiang powiedział, że obydwa kraje mają wystarczająco mądrości politycznej do kontrolowania i przezwyciężania różnic, dodając, że wspólne interesy tych krajów są znacznie większe niż różnice. Trzydniowa wizyta premiera Indii jest traktowana jako pogłębienie więzi dwustronnych, które określił kamieniem milowym w stosunkach między krajami rozwijającymi się w Azji i na całym świecie.

Oba kraje należą do BRICS – grupy państw rozwijających się – Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz Republiki Południowej Afryki. Znaczenie polityczne, gospodarcze i kulturowe tej struktury, której liczba ludności stanowi ponad 40% wszystkich mieszkańców Ziemi, rośnie i według wszelkich prognoz nadal będzie rosnąć. Jest ona uważana za przeciwwagę dla gospodarczej hegemonii USA i UE. Warto tym bardziej obserwować rozwój BRICS, a szczególnie procesy pogłębiania integracji w ramach tej struktury, o której media i analitycy spraw międzynarodowych wciąż zbyt mało mówią.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Preston
Portret użytkownika Preston

Komentarze

Portret użytkownika Polska

o to chodzi ulepszać

o to chodzi ulepszać pszyszłość urodiłeś się jesteś czasem przeszłym a to jest dobr i dojzałe by iść wkierunku prawdy dla kazdego dla prawdy i świadomości tego wszystkiego aż na tyle ze bd to ałtomatycznie odczytywane przez człowiekai bd nabierać noiwych świdomości dak jak słowa zamienią się w znaczenia warośći wszystko co moze zm,ienić w drugim człowieku albo w samym sobhie tylko słow a mozna je przekstałcać i tak w nieskonczoność 

Portret użytkownika nalepka

Ktoś musi zdusić

Ktoś musi zdusić żydoDolara... Tylko żeby dzięki temu nastał ... hmmm... pożądek...pokój.... religia...!!!! WTF!!!!
Taka   capa -   BRUsiu.           Przypadek.

Skomentuj