Indie chcą połączyć ze sobą wszystkie główne rzeki w kraju

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Indiach planuje się połączenie ze sobą wszystkich głównych rzek. W ramach projektu wykopano około 30 dużych kanałów, w planie jest także skonstruowanie 3 tysięcy tam, donosi New Scientist.

 

Pomysł połączenia rzek w Indiach pojawił się już w latach 60-tych. Projekt przewiduje połączenie 14 rzek w północnej części kraju oraz 16 w części zachodniej, centralnej oraz południowej. Celem jest stworzenie jednolitej sieci kanałów i rzek o łącznej długości 12,5 tysiąca kilometrów. Przypuszcza się, że projekt umożliwi stworzenie 35 milionów hektarów gruntów ornych, a także wybudowanie elektrowni wodnych o ogólnej mocy 34 GW.

Efektem zrealizowania projektu będzie najdłuższa rzeka, dwa razy dłuższa od Nilu. Pozwoli to na skuteczniejszą walkę regionom zmagającym się z suszą. Jednak według ekologów, projekt stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego.

W wyniku połączenia rzek, erozja może zagrozić strefom przybrzeżnym. Poza tym, podczas budowy ma zostać wycięte ponad 4 tysiące hektarów lasu, ucierpi na tym między innymi indyjski park narodowy, w którym żyją tygrysy, w wyniku budowy ma zostać wycięte około 58 kilometrów kwadratowych tego lasu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika debaucher

W żydo-biblii napisano

W żydo-biblii napisano "czyńcie sobie Ziemię poddaną...".

Więc robią sobie,co im się podoba.
Tylko dlaczego Hindusi postępują według żydo-biblii?Zysk (domniemany) za wszelką cenę,nie bacząc na konsekwencje.

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika lommo

Przy uzyskaniu 35 mln ha

Przy uzyskaniu 35 mln ha gruntów ornych , to ta strata 58 km2 lasu to jest nic. Tamy powodują problemy , co jest w artykule, erozji wybrzeży gdyż powstrzymują transport do morza materiału powodującego budowę brzegu. Ale te coraz częstsze i coraz dłuższe susze w Indiach powodują już takie straty dla gospodarki , a i także przyrody że już chyba może być tylko lepiej po stworzeniu tego projektu kanałów i tam.

Skomentuj