Indie biją kolejne rekordy zakażeń. W szpitalach brakuje tlenu

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi.pl

W Indiach padł kolejny rekord dziennej liczby zakażeń. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 346 786 nowych przypadków. Rośnie również liczba zgonów z powodu COVID-19. Tymczasem w szpitalach brakuje tlenu za pacjentów.

 

Indie zmagają się z drugą falą koronawirusa i już trzeci z dzień rzędu ustanawiają nowy rekord zakażeń. Warto dodać, że w czwartek Indie pobiły światowy rekord dziennej liczby zakażeń, który wynosił dokładnie 297 430 przypadków i został ustanowiony w styczniu 2021 roku przez Stany Zjednoczone.

 

Natomiast liczba zgonów w Indiach z powodu COVID-19 wzrosła w ciągu doby o 2 624. Jest to najwyższy jak dotąd wskaźnik dla tego kraju. Światowe media wskazują, że krematoria w Delhi są przepełnione.

Obecnie to Indie są uznawane za globalne centrum pandemii i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec poprawie. Niepokojąca sytuacja ma miejsce m.in. w Delhi - przepełnione szpitale w stolicy alarmują ze względu na brak tlenu dla pacjentów. Jego niedobory przyczyniły się do śmierci 20 osób w ciągu jednej doby w szpitalu Jaipur Golden Hospital. Obecnie tlen jest sprowadzany do stołecznych szpitali samolotami wojskowymi i pociągami.

 

W Indiach, które zamieszkuje około 1,3 miliarda ludzi, potwierdzono dotychczas 16,6 mln przypadków zakażeń i ponad 189 tys. zgonów. Jeszcze w lutym rząd z zadowoleniem ogłaszał, że pokonał koronawirusa i podjęto wtedy decyzję o poluzowaniu obostrzeń. Teraz sytuacja w Indiach jest wielokrotnie gorsza - każdego dnia przybywa 200-250 tys. chorych. Naukowcy przypuszczają, że do tej dramatycznej sytuacji epidemicznej mógł przyczynić się nowy indyjski wariant koronawirusa, który, jak wskazują wstępne badania, może być znacznie bardziej zaraźliwy.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika malina

Efekt skali.  Przeliczając to

Efekt skali.  Przeliczając to na ludność Polski otrzymuje się 9,8 tys zakażeń w skali kraju. W ten sposób można manipulować danymi i dalej ogłupiać społeczeństwo.

To nie zmienia faktu że sytuacja w Indiach jest dramatyczna i będzie ją  trudniej opanować niż w Europie, 

Portret użytkownika inzynier magister

Łącząc dosadne określenia

Łącząc dosadne określenia użyte przez dwóch nie pasujących do siebie: Grzegorza Brauna i Piotra Wielguckiego – przestępca Niedzielski, o specjalności ludobójstwo, miał konferencję prasową…

Ministra PiS obserwowali głównie zwolennicy nowej niemoralności udający dziennikarzy ze słusznie minionej epoki nazywanej, jeszcze tak niedawno, normalnością.

Ciut wcześniej pan Niedzielski był gościem w Radiu ZET, w którym usłyszał pytanie od słuchacza:

Kiedy się pan poda do dymisji za ograniczenie dostępu do „Służby Zdrowia”, co skutkuje właśnie teraz śmiercią ponad 100 tys. ludzi…

Niedzielski pomimo zawiadomień do Prokuratury nie został jeszcze postawiony przed Sądem, a nawet gdyby Ziobro spłatał psikusa starszym i mądrzejszym, to mogłoby się okazać, że pan Niedzielski wykonywał… tylko rozkazy. Wiemy z historii, że wykonywanie „tylko rozkazów” nie wszystkim zaszkodziło i tym być może kierowałaby się przed Sądem obrona Niedzielskiego powołując się na przykład na „wartości transatlantyckie”. O wartościach transatlantyckich mówił Andrzej Duda, a jak niektórzy z nas pamiętają są to takie rzeczy, które pozwalają mniej wartościowe narody poświęcać na ołtarzu Nowego Ładu. Po II Wojnie Światowej Polacy w imię nowej normalności zostali oddani w niewolniczą arendę Stalinowi, który w tym czasie wydawał bardzo dużo rozkazów. Dziś rozkazy zostały wydane z innego zakątka globu. W imię dobrej pogody, powietrza i czystej wody, zdrowia, bezpieczeństwa i porządku publicznego. Kto w ogóle ma czelność, aby czemuś takiemu się sprzeciwiać?

Wracając do tematu konferencji:

W tej chwili w Polsce dominującą postacią koronawirusa jest mutacja brytyjska, zidentyfikowaliśmy mutację południowoafrykańską i mutację nigeryjską – przekazał. Dodał, że nie wykryto w Polsce jeszcze mutacji brazylijskiej. /rynekzdrowia.pl/

Nie wiem czy Czytelnik pamięta, bo ja pamiętam, że kilka m-cy temu minister Niedzielski mówił o mutacji czeskiej. Na szczęście granica z Czechami jest dobrze chroniona w przeciwieństwie do niezbyt  szczelnej granicy z Nigerią. Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał o  wariancie z wysp Fidżi, to nie mam nic przeciwko: bardzo proszę.

Było “gwoli precyzji”, a teraz gwoli sprawiedliwości oddam należyty hołd laboratorium mieszczącym się na ulicy Czosnkowej w Warszawie. Pierwszym, który to dziś zrobił był Tomasz Sommer:

Uwaga nowy strach na wróble kowidian: podwójny mutant. Ma nas zaatakować z Indii. Promuje go oczywiście Gazeta Wyborcza. Już widzę jak minister Niedzielski walczy z podwójnym mutantem. Czegoś takiego nie było od czasów Conana barbarzyńcy

Co jeszcze powiedział minister Niedzielski w radiu ZET?

Osoby zakażone – a widzę to po wywiadach, prowadzonych przez sanepid – bardzo często nie potrafią powiedzieć, gdzie doszło do zakażenia

Niektórzy pytani twierdzą, że zarazili się przed telewizorem, ale Sanepid nie uznaje takich odpowiedzi, klasyfikując je jako kpinę. Gdzie zaraziła się cola i chipsy nie wiadomo do dzisiaj, a PCR wykazał, że są pozytywne.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A tu dużo wykresów.

A tu dużo wykresów. Europejska baza danych powikłań postrzelonych:

https://eraoflight.com/2021/04/26/7766-dead-330218-injuries-european-database-of-adverse-drug-reactions-for-covid-19-vaccines/

To sam początek. Plaga rozpocznie się 6 do 9-ciu miesięcy po szczepieniu baranów. Ogólnie założenia wyszczepiania są takie same niezależnie od firmy czy marki szczepiony. Maksymalny czas życia 3 lata po ukłuciu !! A co się po drodze umęczy taki samobójca!

W każdym razie notariusze mogą nastawiać się eldorado testamentowe. Stawki pójdą w górę. Tak jest, szczepionkowcy TESTAMENTY pisać czas zacząć.

Jakie to jest głupie; całe życie się stara jakoś godnie i ciekawie pożyć, a na koniec wszystko zjebie przez czystą głupotę, bo się telewizji naogląda i jak tam mówią, to tak trzeba. No lemingi wypisz wymaluj. No ale skoro Natura zapisała w genach tym oryginalnym Lemingom rytualne samobójstwo w pewnym momencie, to dlaczego inaczej miałoby być z ich wiernymi naśladowcami?

Portret użytkownika Maryjan_66

No to wysłać im antonowem tym

No to wysłać im antonowem tym co maseszki onegdaj przywiózł NARODOWE powietrze ze Szklarskiej Poręby, jednak koniecznie Górnej.

Najpierw TIR-ami, ale nie takimi zwykłymi, ale pomalowanymi tak jak jak w reklamie koka-koli stworzyć konwój jadący przez cała Polskę z opisem - NARODOWE powietrze z Polski dla Indii, na lotnisku (po uprzenim jego zamknięciu dla gawiedzi by broń boze żaden patogen nie skaził przesyłki) - przeładować kontenery z powietrzem do antonowa w scernerii narodowej imprezy na lotnisku z udziałem premiera, prezydenta, ministrów - oczywiście wszyscy zamaseczkowani, upakowac jeszcze w ramach 'gratisu' miedzy tymi kontenerami 100-200 wyszczepionych już woolontariuszy chcachych niesc pomoc międzynarodową, ale u nas zwaną NARODOWĄ (oni powiinii być ubrani na biało - w anielskich szatach, a że wyszczepieni u nas i tak już się do niczego nie będa nadawać za czas jakis..), i odprawić tegoż antonowa z pilotami, oczywście w maseczkach by ładunku nie skazili podczas wyjścia do tolaety czy jak tam..

Wszystko medialnie ładnie opakować i już. Czy ja mam za gencje pijarowe dla rządu robić??? Ja nie mogę tyle pić.

Strony

Skomentuj