Indianie w Ameryce Południowej z jakiegoś powodu są uodpornieni na demencję starczą

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Okazało się, że wśród przedstawicieli dwóch ludów boliwijskiej Amazonii niezwykle mało jest osób z demencją. Artykuł na ten temat został opublikowany w periodyku Alzheimer's & Dementia: The Journal of the Alzheimer's Association.

Coś związanego z przedindustrialnym stylem życia wydaje się chronić starszych ludzi z Tsimane i Moseten przed demencją. Aby się tego dowiedzieć, naukowcy wykorzystali tomografię komputerową mózgu i kwestionariusze dostosowane do kultury rdzennych Amerykanów. 

 

Okazało się, że wśród przedstawicieli ludu Tsimane powyżej 60 roku życia na demencję cierpi tylko pięciu, a na 169 członków ludu Moseten tylko jeden. Dla porównania, 11 procent Amerykanów w wieku powyżej 65 lat cierpi na demencję starczą, w porównaniu z zaledwie 1 procentem w populacji rdzennych Amerykanów.

 

Naukowcy mają hipotezę, że mózg tych Indian jest chroniony przed starzeniem się dzięki aktywnemu trybowi życia i diecie bez obfitości cukru i tłuszczów, ponieważ Tsimane i Moseten przez całe życie łowili ryby, polowali i uprawiali tradycyjne narzędzia. Jednak pozostaje niejasne, dlaczego nie wszystkie tradycyjne ludy wykazują taką ochronę przed demencją.

 

Naukowcy mają nadzieję, że odkrycie tego sekretu pomoże w leczeniu demencji w krajach uprzemysłowionych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Damian

ja tam stawiam na ceremonie

ja tam stawiam na ceremonie ayahuaski, na haju mozg wchodzi na niesmowite obroty, tworzy nowe polaczenia nauronow i zwieksza zasobnosc neuroprzekaaznikow. Moim zadniem dzialanie ttego naparu jest wystarczajace do skutecznego przeciwdzialania demencji.

Portret użytkownika Q

Ten wywar dwóch roślin ma

Ten wywar dwóch roślin ma zastosowanie wyłącznie w praktykach szamańskich a nie w celach rozrywkowych czy terapeutycznych. Organizm człowieka dysponuje wszystkim co niezbędne by utrzymać ciało (i mózg) w dobrym stanie zdrowia do samego końca - wystarczy go nie zatruwać i nie działać samemu (psychicznie) na własną szkodę . Raj utracony - to właśnie odejście od prawdziwie naturalnej drogi życia przez ludzi zapewniającej mu zdrowie .

Portret użytkownika spokoluz

Dlaczego jest tak mały

Dlaczego jest tak mały odsetek ludzi z demencją starczą ? zdrowa bezchemiczna dieta , brak syfu w powietrzu ( spalin , związków lotnych z asfaltu itd.. ) , brak stersu z kredytami i pojeb..nymi szefami i na pewno palą zdrowotnościowe ziółka .

Od dziecka bez tresury kto szef i pokazywania gdzie jest twoje miejsce , rodzinna przyjazna atmosfera , bez szczepionek , bez leków chemicznych z ropy , bez pojeb..nego prawa i podatków , bez popierd..ńców straszących kurvidem , bez straszenia piekłem , bez całej tej popierd..nej tzw. cywilizacji zamordyzmu - żyją zgodnie z naturą i porami roku .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Ar

Ponoc za demencje i

Ponoc za demencje i Alzheimera odpowiada w znacznej mierze aspiryna. Nie chodzi o uzywanie jej czasami ale codziennie. Byl taki lekarski mit ze zazywana codziennie chroni chyba przed zawalem i elity braly to jak cukierki. Stad tylu z nich ma problemy.
A z plemionami z nad Amazonki moze byc i inna sprawa niz styl zycia. Patrzac na wyglad niektorych plemion wygladaja ci ludzie jak klony. To nie jest przypadek. Czesto niektore plemiona powstawaly tak, ze jakis mezczyzna uciekl ze swonego plemienia porwal gdzie 2 - 3 kobiety. Uciekli na odludne tereny i rozmnazali sie wsobnie. Czyli jesli ci pierwsi przodkowie nie mieli genow sprzyjajacych pewnym chorobom to nie przekazali ich potomstwu i w danym plemieniu do dzis nie wystepuja jesli nadal nie wzeniaja sie tam obcy.

Portret użytkownika Q

Jeszcze się nie domyśliłeś ?

Jeszcze się nie domyśliłeś ? Przecież tu się aż roi od różnych indywiduów , które swoją zawiść i zwykłą ignorancję manifestują właśnie minusowaniem wszystkiego czego nie rozumieją. Nawet gdy napisze 2+2=4 to i tak dadzą minusa.

Skomentuj