Imponująca erupcja wulkanu w Rosji przyciąga nieustraszonych turystów gotowych na śmierć

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Erupcja wulkanu na rosyjskim Dalekim Wschodzie przyciągnęła turystów poszukujących przygód, ryzykując życie dla malowniczych zdjęć, ale w ostatnich dniach wzbudziła zaniepokojenie lokalnych ratowników.

 

Tor przeszkód o wysokości 4750 metrów na Półwyspie Kamczackim z wysokim poziomem wulkanizmu to najwyższy wulkan w Eurazji i jeden z największych na świecie.

 

W zeszłym miesiącu erupcja miała miejsce na północno-zachodnim zboczu Kljuczewskaja Sopka. W ostatnich dniach grupa ciekawskich turystów wspięła się na zbocze wulkanu, aby podziwiać lawę, a niektórzy nawet upiekli kiełbaski na rozgrzanych skałach.

„Ci ludzie są uparci i mają szczęście, że bomby wulkaniczne nie trafiły nikogo w głowę” - powiedziała Olga Girina, szefowa KVERT, w zeszłym tygodniu dla RIA Novosti.

Kamczacki Response Team poinformował w oświadczeniu, że intensywność erupcji już w poniedziałek „znacznie spadła".

 

Jednak ratownicy nadal ostrzegają turystów przed niebezpieczeństwem.


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +++

 

"Imponująca erupcja wulkanu w Rosji przyciąga nieustraszonych turystów gotowych na śmierć" - czyzby legendarny red. Talinn rownie legendarnego "ZnZ" - Foruma stoczyl sie do semantycznego rynsztoku niczym polskojezyczne pismaki z "FAKT-a" made in Germany ?

.

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Skomentuj