Implanty stymulujące nerwy odmienią wirtualną rzeczywistość

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Palmer Luckey, współzałożyciel firmy zajmującej się wirtualną rzeczywistością (Oculus), postanowił zająć się badaniami nad wykorzystaniem stymulujących nerwy implantów, które mogą uczynić wirtualne doznania jeszcze bardziej rzeczywistymi.

 

Na początku tego roku twórca Oculusa ogłaszał na Twitterze, że poszukuje specjalistów medycznych, którzy będą w stanie wszczepiać ludziom eksperymentalne urządzenia.

„Ostatnio eksperymentuję z implantami VR, które mogą stymulować układ nerwowy, aby zapewnić użytkownikowi zmysł dotyku i pozwolić mu na poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości bez rzeczywistego ruchu” – wypowiedział się niedawno Luckey. 


Palmer Luckey nie jest jedynym twórcą technologii VR, który poszukuje w niej nowych rozwiązań. Wciąż pojawiają się nowe koncepcje: rozbudowane ustawienia zwiększające mobilność użytkownika lub urządzenia dodatkowe, które naśladują warunki środowiska, na przykład wiatr i temperaturę. Niektórzy próbują przenieść do wirtualnej rzeczywistości także zmysł smaku.

 

Jeśli implanty Oculusa okażą się skuteczne – całkowicie zmienią działanie systemów wirtualnej rzeczywistością, zapewniając niemożliwe dotychczas doznania. Póki co badania nad nimi są w początkowej fazie rozwoju, więc potencjał całego przedsięwzięcia nie jest dokładnie znany.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj