Implant mózgowy pozwolił małpie grać w gry komputerowe za pomocą myśli

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Amerykańska firma Neuralink, stworzona przy wsparciu Elona Muska, wykazała zdolność małpy do grania w gry wideo siłą myśli. Było to możliwe dzięki chipowi wszczepionemu w jej mózg. 

 

Na początku filmu małpa bawi się joystickiem, a następnie kontroluje grę za pomocą umysłu. Małpa wabi się Pager. Jest to dziewięcioletni makak, któremu około 6 tygodni temu wszczepiono w obie półkule mózgowe chip firmy Neuralink. Badana małpa wykonując skutecznie pewne polecenia, otrzymuje w nagrodę bananowy koktajl.

 

Według Neuralink chip został wszczepiony do mózgu małpy w lutym i połączony z nim przez iPhone'a. Eksperci zbadali i rozszyfrowali związek aktywności neuronalnej z określonymi czynnościami, co pozwoliło im odtworzyć informację zwrotną. W ten sposób makak został nauczony przesuwania kursora na ekranie bez pomocy joysticka.

 

Startup Neuralink został stworzony przez Elona Muska cztery lata temu, aby połączyć wysiłki czołowych ekspertów w zakresie rozwoju neurointerfejsów i stworzyć mikroprocesory, które pozwolą na wszczepienie do mózgu niemal nieograniczonej liczby elektrod w trybie w pełni automatycznym.

 

Pod koniec ubiegłego lata specjaliści Neuralink zademonstrowali działanie bezprzewodowej wersji neuroimplantu, który stworzyli u świń. W dłuższej perspektywie, zdaniem Muska, takie neurointerfejsy pozwolą człowiekowi stać się cyborgiem zdolnym do przeciwstawiania się sztucznej inteligencji, a także pomogą ludziom nauczyć się bezpośrednio sterować komputerem za pomocą myśli.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika demodemo

Wielkie zmiany małej ziemi ,

Wielkie zmiany małej ziemi , autor Krzysztof nowak - obejrzyjcie a poskładacie puzle w całość - globlne oci(e)p(l)ienie , NWO , ekoterroryzm , P(l)andemia , chemitrails , eksperymentalny preparat biologiczny ( śćipionka ) , bańka giełdowa , bańka nieruchomości , 5G itd..

Oni o tym wiedzą i szykują się na to a nam przedstawia się teatrzyk zastępczy aby świadmość zdarzeń , które nastąpią wkrótce nie wywołały paniki. A przede wszystkim aby bydło nie postawiło się Panu i zaczęło walczyć o swoje prawa. Jeszcze tylko został duży spektakl teatralnył  z obcą cywilizacją .

Przynajmniej 3/4 terenu Polski jest bezpieczna w jakimś stopniu - dlatego tu zwiozą tych 8 mln czosnków ( a może nie zdążą )

Portret użytkownika ARTUR

Próby są robione na małpach

Próby są robione na małpach bo faktycznie trzeba mieć małpi rozum aby się szczepić i to jeszcze bez koktajlu . Jest jednak nadzieja dla pochodzącymi od małpy politykami i całej reszcie która nie identyfikuje się z ludżmi , po wszczepieniu urządzenia będziecie jak małpka Fiki- Miki i to jest piękne .

Portret użytkownika demodemo

Ten Makak dzięki czipom

Ten Makak dzięki czipom potrafi wykonywać polecenia i gra w grę poprzez komendy wydawane z iphona.

Cytuję - "W dłuższej perspektywie, zdaniem Muska, takie neurointerfejsy pozwolą człowiekowi stać się cyborgiem zdolnym do przeciwstawiania się sztucznej inteligencji, a także pomogą ludziom nauczyć się bezpośrednio sterować komputerem za pomocą myśli. "

Czyli człowieki z czipami też będą wykonywać polecenia a nie sterwoać myślami komputerem - tu w tej bajce o to chodzi aby czipozombi było posłuszne i grzeczne , przedstało myśleć samodzielnie , nie poddawało danej sytuacji krytyce i analizie ( proces myślowy ) tylko biernie , jak BARAN , szło drogą poleceń wydawanych zdalnie. To tak jak w Auschwitz ( Oświęcim ) szli do łaźni z prysznicami ( czipy ) a czy z nich tryskała woda !?

Każdy władca imperium jakiegokolwiek ( wcześniej imperatorzy militarni dziś technologiczni ) są tak samozafascynowani swoją wielkością , żę nie dostrzegają , że imperium upada a Oni giną. Wszystko przez to , że najwięksi geniusze rodzą się pod strzechami , są samoukami z genialnymi umysłami i Oni obalają każde imperium.

Stara zasada mówi , żę dużo małych ( biznesów , twórców , rzemieślników itd.. ) jest najlepszym sposbem na to aby nie upaść gdyż jeśli jeden upadnie , zginie ect.. to reszta działa a konglomweraty , korpory i imperia jeśli padną to pozostaje wielka dziura.

Ta zasada jest podstawą w transporcie materiałów niebezpiecznych tzw. ADR , wiele małych opakować np. farb w spreyu do 400ml to nie jest ADR ale kilka pojemników pod ciśniemiem to już ADR. Z wielu małych tylko część możę się uszkodzić podczas kolizji , wypadku i to nie jest niebezpieczne ale jeden duży pojemnik jest niebezpieczny po uszkodzeniu.

Strategie rządów dążą do dużych korpo aby kontrolować i to jest błąd systemowy. Mamy już te czasy a cyberprzestrzeń systemów jest zagrożona przez urodzonych pod strzechami - byle jaki IT-owiec czy haker pójdzie się szkolić a geniusze tej branży ? Oni są już kilka kroków dalej i nikt nie wie ( chodzi o korporządy ) jaką oni posiadają wiedzę i możliwości - to najbardziej ich przeraża. Taki geniusz samouk siedzi cicho i za pomocą jakiegoś gównianego komputera może , dzięki swojej wiedzy i programom na ch... wie jak wysokim poziomie pisanym przez siebie , korzystać z zasobów informatycznych  korporządów , serwerów itd...

A co gdyby Oni geniusze ( a znają się z sieci bo rywalizują ze sobą kto jest lepszy ) tak przejeli kontrolę nad sieciami militarnymi i nie tylko , przeprogramowali dane celów dla rakiet aby wracały do punktu startu, przejeli kontrolę nad satelitami i pozmieniali geolokalizację , zrobili ogólny zamęt danych - kto odważy się nacisnąć pierwszy !? NIKT się nie odważy. A geniusze czekają na to - bo odwalić taki numer to nie dla kasy ale dla udowodnienia , że jestm lepszy a przy okazji nikt mi nie będzie bił rodziców, rozdeństwa , ukochanych czy kumpli.

Nawet gdyby zaczął się jakiś konflikt w większej skali to szybko się skończy gdy zorientują się , że strzelają do siebie a konwencjonalny sposób wojaczki obecnie jest niemożliwy - tylko karabiny zostały konwencjonalne i artyleria ( a to już za drogo wojować konwencjonalnie ) a samoloty , czołgi , okręty itd... to pełna elektronika a Ci , którzy tym operują nie mają już pojęcia jak to robić zapomocą obliczeń. O nawigacji okrętów czy samolotów  bez GPS nie wspomnę - kto z nawigatorów zrobi to z mapy ( jeśli mają takowe ) gdy mu zadymę danych zrobią to nie wie gdzie jest czy nawigacja z gwiadz. Armie są w takim punkcie ( te nowoczesne ) , że bez elektorniki to są wystawieni jak wypuszczona kuropatwa z klatki dla myśliwego. No będzie wielki reset - RESET DANYCH i kto ten chaos opanuje ?? Ci co go zrobili - geniusze spod strzech.

 

Portret użytkownika Sio

Świetna rzecz dla pilotów

Świetna rzecz dla pilotów myśliwców np.
A w przyszłości każdy z takim chipem będzie mógł otrzymywać informacje na każdy temat a może nawet pewne negatywne emocje mogą być kontrolowane jak np nienawiść i chciwość.
Ludzkość pokocha władzę i każdy będzie wiedział gdzie jest jego miejsce.
Nie ma bowiem wolnej woli kiedy niższe instynkty biorą górę albo jakieś psie religie stworzone na bazie psich pism.

Portret użytkownika Apokalipsa

Bierz czipa Sio wysikać co

Bierz czipa Sio wysikać co się dadzą wg normy innych np dwa razy dziennie. Jak ktoś będzie mieć zatwardnienia to może nie będziesz mógł się wykaszyanic.. No będziesz ponad norma. Żyć nie umierać 

Portret użytkownika Atejiwo

Sio:"na bazie psich pism"

Sio:"na bazie psich pism" jesteś tak przewidywalny że aż śmiać się chce, wiedziałem że przy....jebiesz się do pism których nie znasz i nigdy nie zrozumiesz. Od psów też się od........l bo animalsi wjadą ci na bazę Smile

Portret użytkownika Sio

Nie no ja nie obrażam Boga a

Nie no ja nie obrażam Boga a nawet jakby to jest między Nim a mną - to jest prywatny związek i żadna szuja tu nic nie zmieni.
Ale z pismami to inna rzecz - to są wypociny ludzkie i pewnych duchów. Znam pisma i nie ma tam nic co by pomogło ludzkości - to są mity stworzone aby położyć tzw pogańskie wierzenia. Bóg się zakochał w żydówce i spłodził z nią syna - ha, ha, ha który będzie rządził w raju ha, ha, ha chodził po wodzie i zamieniał wodę w wino. W co wy wierzycie? Sam znam takich ludzi.
Na pustyni demon go podpuszczał aby zamieniać kamienie w chleb a ten to kupił.
Zapewniam Ciebie, że prawdziwy Bóg nie bawi się w takie rzeczy ani w głupawe pisemka.
Nawet jak coś przewidziały to jedynie dzięki portalowi przeznaczenia - bo nic nie zmienisz, to jest napisana sztuka nic więcej (i to jest księga żywota). Nawet hitler pójdzie do nieba ale po doświadczeniu ogromnej kary a raj jest dla tych, którzy już tam byli przed Adamem. Stworzenie tego waszego ducha yehovy to skrzyżowanie małpy i bóstwa i w krótce te królestwa jezuso, mojrzeszo, machometowo, buddowe się skończą i albo ktoś był bóstwem albo nie. Tu żaden jezus nic nie ma do powiedzenia nawet jak był dość fajną osobą jak go odczuwam.

Strony

Skomentuj