Imigrant z Afryki podejrzany o podpalenie katedry w Nantes

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

We Francji nadal płoną kościoły. W zeszłym roku spłonęła paryska katedra Notre Dame, a wcześniej podpalono katedrę Saint Sulpice. Wczoraj zapłonęła katedra w Nantes. Poinformowano, że o podpalenie podejrzewany jest 39 letni uchodźca z Rwandy. 

 

 

Strażacy nie mają wątpliwości, że XV wieczny kościół został podpalony celowo. Ogień zaprószono w kilku miejscach. Zniszczeniu uległy zabytkowe kilkusetletnie organy, oraz unikalne wielkie witraże. Na szczęście straż pożarna zdołała opanować ogień. 

 

Mężczyzna z Rwandy, którego imię i nazwisko nie zostało podane do publicznej wiadomości, pracował w katedrze Nantes jako wolontariusz. Odpowiadał między innymi za zamykanie kościoła wieczorem. Zdaniem francuskiej prokuratury w jego zeznaniach pojawiły się nieścisłości i z tego powodu został zatrzymany. 

Z kolei kustosz katedry, ojciec Hubert Champenois, oświadczył francuskiej telewizji BFM TV, że Rwandyjczyk pracował w katedrze od lat i ufał mu bezgranicznie. Jednak to on ostatni zamknął kościół w piątek wieczorem, a rano w sobotę katedra już płonęła. On sam nie przyznaje się do winy co obwieścił przyznany z urzędu adwokat afrykańskiego imigranta.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Zachciało się "multi-kulti" ,

Zachciało się "multi-kulti" , mieszania ras i narodów ,niszczenia własnej tożsamości ,likwidacji państw , rozwalania rodziny to teraz mają i nie powinni się niczemu dziwić ! Mądry człowiek myśli ,rozumuje , zdobywa wiedzę i konfrontuje to z rzeczywistością by wybrać najlepsze rozwiązanie a głupcy wolą "gotowce" ,pozwalając by to ktoś inny za nich myślał ,decydował ,wybierał i ich kont-rolował , efekty widać .

 

 

 

Portret użytkownika jaron22

Spokojnie nie popadajmy w

Spokojnie nie popadajmy w skrajności. Chłopak jest z Ruwandy. jest Chrześcijaninem. Po prostu został zatrzymany jako pierwszy gdyż on ostatni zamykał drzwi katedry. Juz go wypuszczono. Nie atakujmy go, poczekajmy jak znajdą prawdzwiego sprawcę. Wg mnie ktoś podłożył ogień poprzez zastosowanie ładunków zapalających z opóżnionym zapłonem. Tak by rozpocząć ogień w najbardziej newralgicznym miejscu czyli przy drewnianych organach z XVII w. Moze to byc jakiś muzułmański fundamentalista, lub, kto wie nawet biały Francuz przesiaknięty lewicowymi ideałami. Poczekamy, zobaczymy. 

Portret użytkownika Kwazar

Imigrant z Afryki podpałił

Imigrant z Afryki podpałił katedrę ? Z naukoweg punktu widzenia to nie jest nic dziwnego.Imigrant z Afryki doznał po prostu szoku architektonicznego.Z pewnością zaważył ten kontrapunkt, dysonans poznawczy między katedrą a szałasem. Rozumiecie o co chodzi ? Do odpowiedzialności pociągnął bym wszystkich którzy afroimigranta dopuścili od razu do rzeczy tak wielkich i to bez żadnego oswojenia.Najpierw trzeba oswajać.  

Skomentuj