Imigranci wzniecili wielki pożar w obozie na greckiej wyspie Lesbos

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W niedzielę, w przepełnionym obozie dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos wybuchł pożar. Była to swego rodzaju forma protestu przeciwko złym warunkom, w jakich żyją imigranci.

 

W wyniku pożaru zginęły dwie osoby – kobieta i dziecko. Agresywni imigranci dokonali podpalenia obozu, po czym wszczęli zamieszki z policją. Według Ministerstwa Zdrowia, 17 osób, w tym czterech policjantów i strażak, trafiło do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

 

Imigranci, którzy wszczęli pożar, domagali się przeniesienia z wyspy Lesbos do obozów w Grecji kontynentalnej. W centrum dla uchodźców Moria mieszka obecnie około 12 tysięcy ludzi, choć oficjalnie obiekt może pomieścić maksymalnie 3 tysiące osób.

W poniedziałek, władze zdecydowały się przenieść 250 migrantów do obozów położonych w Grecji kontynentalnej. Jednak dla przepełnionego obozu Moria, taka liczba nie robi praktycznie żadnej różnicy.

 

W całej Grecji przebywa obecnie ponad 80 tysięcy imigrantów, którzy przybyli do tego państwa z Bliskiego Wschodu w 2015 roku. Choć Unię Europejską i Turcję obowiązuje umowa o zamknięciu szlaku migracyjnego, w ostatnich miesiącach zauważono wyraźny wzrost liczby uchodźców, przybywających do Grecji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Emigrantów trzeba koniecznie

Emigrantów trzeba koniecznie odesłać spowrotem tam skąd przyszli.Natomiast do odpowiedzialności za ten cały stan rzeczy (dywersję w czystej postaci wobec nas Europwjczyków) koniecznie trzeba pociągnąć tych, co do tej całej sytuacji "emigranckiej" w Europie dopuścili.Szereg winnych jest niezwykle długi.Poczynając od tych którzy świadomie godzili sie na zburzenie "ich świata" emigrantom a kończąc na inteligentych inaczej którym sie uwidziało,że ich kochają w swoim domu.

Portret użytkownika wer

Dziwna sprawa... Gdyby gość w

Dziwna sprawa... Gdyby gość w moim domu zaczął się awanturować, żądać i stawiać mi warunki, odrazu bym go wykopał za próg... Więc analogicznie powinniśmy jako Europejczycy wpakować ich na statek i wyrzucić za burtę na Afrykańskich wodach... 

Portret użytkownika osa

No co, przecież im się należy

No co, przecież im się należy. beee

Nie po to uciekli z terenów zagrożonych wojną, by żyć z dala od niej i bezpieczniej, tylko po to by żyć jak wszyscy ludzie w kraju do którego przyjechali...

O ile naprawdę współczuję tym prawdziwym uciekinierom, to jakoś ciężko mi znosić postawę roszczeniową u kogokolwiek, bo wtedy raczej nie jest to rzeczywisty uchodźca, tylko poszukiwacz lepszego życia, wykorzystujący znakomity pretekst, w sposób cyniczny i wyrachowany.

Żądanie od całego 'Zachodu', by zapewniał uchodźcom warunki lepsze od tych, które mieli przed wybuchem wojny pokazuje raczej prawdziwe intencje...

Dobrze by było gdyby się skupić na tym jak wyizolować tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy i tych którzy są zwykłymi kombinatorami. I niestety ale wystawienie dokumentu z chipem, który pozwala na biometryczną identykację jest koniecznością.

Trzeba pomagać ludziom, którzy uciekają od konfliktów, które zagrażają ich zdrowiu czy życiu, ale nie w taki sposób, że zaczyna to zagrażać bezpieczeńśtwu własnych obywateli...

Skomentuj