Imigranci wywołali kryzys humanitarny w Meksyku na granicy z USA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Tysiące imigrantów z Ameryki Środkowej osiągnęło swój cel – prawie. Obcokrajowcy utknęli w meksykańskim mieście granicznym Tijuana. Co więcej, ani Stany Zjednoczone, ani władze miasta nie mają zamiaru ich utrzymywać. Burmistrz Tijuany Juan Manuel Gastélum liczy na pomoc międzynarodową.

 

W meksykańskim mieście osiedliło się ponad 6 tysięcy imigrantów, a wkrótce mogą pojawić się kolejni. Tijuana zaczyna przypominać jeden wielki obóz – przyjezdni rozstawiają namioty i koczują na chodnikach, boiskach, plażach i pustkowiach, oczekując na otwarcie granicy do Stanów Zjednoczonych.

Burmistrz Juan Manuel Gastélum ogłosił, że władze federalne nie zapewniły mu wystarczającego wsparcia, a miasto nie stać na utrzymywanie imigrantów. Ich dzienny koszt pobytu szacowany jest obecnie na około 27 tysięcy dolarów, dlatego burmistrz liczy na pomoc ze strony ONZ i innych międzynarodowych organizacji.

 

Władze Stanów Zjednoczonych stwierdziły, że ich również nie stać na utrzymywanie imigrantów, dlatego granica z Meksykiem pozostanie zamknięta. Donald Trump wielokrotnie mówił, że wśród przyjezdnych są kryminaliści i handlarze narkotyków i najwyraźniej ma rację – w Tijuanie aresztowano już 108 migrantów między innymi pod zarzutem kradzieży i posiadania narkotyków. Jeśli USA nie otworzą granicy, Meksyk będzie musiał zająć się tymi ludźmi, albo rozpocząć ich deportację.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Ale niby dlaczego USA ma

Ale niby dlaczego USA ma przyjmować ludzi, którzy mają zamiar złamać prawo na wstępie  wkraczając nielegalnie? Ktoś zorganizował tych ludzi, bo przecież wiadomo, że jak się chce nielegalnie przemknąć, to cichaczem, a nie kupą. W hondurasie mają biura organizacji tych ludzi... obiecują zasiłki i szkolą. Tych obciążyć kosztami.

Portret użytkownika 3plabc

Hahaha... amerykanie

Hahaha... amerykanie podpalili cały Bliski Wschód tak, że uchodźcy walą do Europy drzwiami i oknami, ale sami tych paru tysięcy przyjmować nie chcą... do mordowania to są pierwsi, ale jak szczerze mają pomóc ludziom to mają ich w d... taka prawda!

Ps. Zresztą ci migranci też podążają z krajów kiedyś (głównie w latach '80) podpalonych przez wujka Sama.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Medium

Przykro mi, lecz słyszałam,

Przykro mi, lecz słyszałam, że Rosja na umowę odstąpiła placu Ameryce. Ameryka ponoć bardziej potrzebowała sukcesu.

Oba kraje miały ten sam problem, barierę do pokonania w kosmosie: wysokie promieniowanie, które niszczy wszelkie życie, a do obrony przed nim należałoby wybudować statek z ołowiu. Naturalnie jest to metal bardzo ciężki, póki co nie stworzono silników, które by taką masę oderwały od ziemi i wyniosły w przestrzeń.

Amerykanie mieli pomysł filmowy, w tym czują się jak ryba w wodzie, Rosjanie obiecali milczeć. 

Nie ma zatem co sprawdzać, kwestia tylko w przekonywającym upublicznieniu tych faktów. Rosjanie też mają za uszami, bo pozwolili na tę medialną fikcję w milczeniu.

Strony

Skomentuj