Imigracja wpływa na bakterie jelitowe powodując szereg chorób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy odkryli, że bakterie, które zamieszkują ludzki przewód pokarmowy, zauważalnie zmieniają się podczas zmiany miejsca zamieszkania. Zostało to udowodnione w przypadku migrantów z Azji Południowo-Wschodniej do Stanów Zjednoczonych i może być ważnym czynnikiem w rozwoju chorób, takich jak otyłość i cukrzyca. Artykuł na ten temat opublikowano w czasopiśmie Cell.

 

Wewnątrz każdej osoby znajduje się wiele mikroorganizmów, które pomagają trawić pokarm i pełnią inne funkcje. Kombinacja tych mikroorganizmów, zwana mikroflorą, różni się między ludźmi z różnych kultur. W szczególności wykazano już, że ludzie z krajów rozwijających się mają mikrobiomy, to jest wiele różnych genów mikroflory, znacznie bardziej zróżnicowanych niż te w Stanach Zjednoczonych lub Europie. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób proces przemieszczania się z jednego kraju do drugiego wpływa na tę różnorodność.

„Odkryliśmy, że imigranci zaczynają tracić swoje rodzime mikroby niemal natychmiast po przybyciu do USA, a następnie otrzymują obce mikroorganizmy charakterystyczne dla Europejczyków i Amerykanów" - mówi Dan Knights, kierownik zespołu University of Minnesota (USA). „Nowe mikroby nie są jednak wystarczające, aby zrekompensować utratę oryginału, dlatego ogólnie obserwuje się spadek różnorodności”.

Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej osoba mieszkała w Stanach Zjednoczonych, tym biedniejsza była jej mikroflora. Badanie diety wykazało, że przejście do zachodniej żywności odgrywa ważną rolę, ale nie może wyjaśnić wszystkich zmian. Sytuacja dzieci imigrantów była jeszcze gorsza.

„Nie możemy powiedzieć z całą pewnością, dlaczego tak się dzieje. Być może wynika to z samych narodzin w Stanach Zjednoczonych lub z konsumpcji bardziej typowej diety dla Stanów Zjednoczonych” - wyjaśnia Knights. „Jest oczywiste, że utrata różnorodności zaostrza się z pokolenia na pokolenie, i to jest coś, co wcześniej wykazano na modelach zwierzęcych, ale nie w przypadku ludzi."

Autorzy przebadali przedstawicieli tajlandzkich społeczności w Stanach Zjednoczonych, Tajlandczyków, którzy przeprowadzili się w ciągu ostatnich miesięcy, oraz białych Amerykanów jako grupę kontrolną. Okazało się, że w pierwszych miesiącach ruchu bakterie charakterystyczne dla kultury zachodniej zaczęły zastępować te pierwotnie występujące.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Z bakteriami sprowadzanymi w

Z bakteriami sprowadzanymi w organizmach emigrantow mogą być znacznie powazniejsze problemy. Bywa tak że przybysze z daleka mają w sobie bakterie im nie szkodzące ale jak przeniosą się kilka tysięcy kilometrów dalej to organizmy innej ludności są do nich nie przyzwyczajone i powodują nawet śmiertelne żniwo. Przykładowo jak Armia Radziecka wyzwalała Polskę to w składzie wojska byli żołnierze z jakichś odłegłych stepów i spowodowało to liczne zachorowania na tzw.gorączkę stepową. Młodsi to jakoś się tego wykaraskali, ale mój pradziadek od razu widząc radzieckich żołnierzy to po odpruciu i spaleniu niepoprawnej politycznie naszywki , powitał wyzwolicieli samogonem i ciastem. Skutek był taki że wraz z żoną nie doczekał już do Bożego Narodzenia w 1945.

Portret użytkownika Medium

Naukowcy odkryli, że bakterie

Naukowcy odkryli, że bakterie, które zamieszkują ludzki przewód pokarmowy, zauważalnie zmieniają się podczas zmiany miejsca zamieszkania.

Zacytowane zdanie oraz zdania sąsiadujące wytłuszczone świadczą jednoznacznie, że autor artykułu jest na bakier nie tylko z zasadami polskiej gramatyki (relacja między podmiotem a orzeczeniem zdania), ale także z zasadami jakiejkolwiek logiki.

Portret użytkownika inzynier magister

Jasny gwint ! Właśnie oglądam

Jasny gwint ! Właśnie oglądam TV i "naukowcy" i inni urzędnicy wykrzykują z telewizora że ta epidemia odry jest dlatego że ludzie się nie szczepili !!! szok ! i wykrzykują że szczepienia nie są szkodliwe i nie ma dowodów że szczepienia są szkodliwe !!! oni twierdzą że nie ma dowodów ! dziwne bo w zachodniej europie gdzie nie ma przymusu szczepień nie słuychać o jakiś epidemiach i wymarciu społeczeństw z powodu nie szczepienia dzieci !!! ale jakaś tajna akcja się odbyła !

Tajna operacja "Odra 2018" - VRIL THULE w akcji ?!

https://www.youtube.com/watch?v=0QtKbGwCt7A

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika keri

Ogniska odry są wyłącznie

Ogniska odry są wyłącznie odszczepienne od wielu lat. Czyli zarażają zaszczepieni i to oni najczęściej chorują.

Podobnie jak polio - też są tylko odszczepienne zachorowania.

Najbardziej śmiertelną chorobą odszczepienną była "grypa" hiszpanka, którą zarażali zaszczepieni amerykańscy żołnierze. Zginęło więcej ludzi od odszczepiennej hiszpanki niż w czasie całej pierwszej wojny światowej.

Nakręcili amerykańcy koniunkturę na śmierć dzięki szczepieniom i podkręcili wynik wojny.

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Strony

Skomentuj