Ilość uderzeń piorunów w Indiach wzrosła w ciągu dwóch lat o 34%

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Liczba uderzeń piorunów w Indiach w latach 2020-21 wzrosła aż o 34% w stosunku do lat poprzednich. Ogółem spowodowało to śmierć aż 1697 osób

Na całym świecie wzrasta liczba i częstotliwość uderzeń piorunów. Każdego roku coraz więcej ludzi ginie od wyładowań atmosferycznych. Między kwietniem 2020 a marcem 2021 roku Indie odnotowały 18,5 miliona uderzeń piorunów. To o 34 procent więcej niż 13,8 miliona uderzeń między kwietniem 2019 r. a marcem 2020 r.

 

Statystyki te zostały dziś zaprezentowane na seminarium internetowym poświęconym wyładowaniom atmosferycznym zorganizowanym przez Centrum Nauki i Środowiska (CSE) oraz magazyn Down To Earth. Podczas seminarium internetowego podjęto próbę zrozumienia przyczyn wzrostu liczby uderzeń piorunów oraz ich związku ze zmianami klimatycznymi i postępującą urbanizacją.

 

Stany dotknięte tymi atakami to Pendżab, Bihar, Uttar Pradesh, Jharkhand, Madhya Pradesh, Haryana, Puducherry, Himachal Pradesh i Zachodni Bengal. W Pendżabie liczba uderzeń piorunów rosła o oszałamiające 331 procent rocznie, podczas gdy w Biharze, gdzie w ciągu roku od uderzenia pioruna zginęło 401 osób, wzrost wyniósł 168 procent. 

 

W sumie od piorunów w okresie od marca 2020 r. do kwietnia 2021 r. zginęło w Indiach 1697 osób.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Czuje ktokolwiek OZON po tych

Czuje ktokolwiek OZON po tych UDERZENIACH?

 

Mo właśnie... to jest MIARA TEGO CHEMICZNO-BIOLOGICZNEGO SYFU zwanego CHEMTRALS

jakim NAZISTOWSKIE REŻIMY ŻYDOWSKIE obsypują gojskie miasta niczym rolnik stonkę by ją WYTRUĆ 

(patrz PROTOKOŁY HITLEROWCÓW  SYJONU bo TAKIE CELOWE TRUCIE TAM OPISANO).

 

 

Skomentuj