Ile kosztuje inteligentny dom?

Kategorie: 

Źródło: Adobe Stock

Nowoczesne rozwiązania technologiczne diametralnie zmieniły zarządzanie domem. Automatyzacja obsługi domowych instalacji coraz bardziej uniezależnia nas od stałej obecności w domu. Rutynowe, codzienne czynności, niezbędne w każdym domu można teraz realizować będąc daleko od niego lub zaprogramować w taki sposób, by działy się w ogóle bez naszego udziału.

 

Inteligentny dom - jak go stworzyć? 

Smart home, dom inteligentny, to pojęcie, które bardzo wielu inwestorom kojarzy się jeszcze z wysokimi kosztami i planami sięgającymi dalekiej przyszłości. Wynika to niestety z niezrozumienia czym jest inteligentny dom i jak stosunkowo łatwo jest go osiągnąć. Brak wiedzy na ten temat i nierozpoznanie rynku powoduje, że przyszli właściciele domów w ogóle nie podejmują prób poszukiwania inteligentnych rozwiązań. Tymczasem inteligentne instalacje trzeba planować jeszcze na etapie projektu i budowy domu. Wówczas inwestor może zaczerpnąć z nich najwięcej korzyści finansowych. 

Stworzenie inteligentnego domu polega m.in. na bezprzewodowym sterowaniu domowymi instalacjami:

  • oświetleniem
  • ogrzewaniem
  • roletami
  • napędami bram.

System Extra Life https://zamel.com/pl/exta-life/ za pomocą dwukierunkowej komunikacji radiowej pomiędzy użytkownikiem a systemem sprawia, że może on w dowolnej chwili opuścić lub podnieść rolety w oknach, otworzyć bramę wjazdową, włączyć ogrzewanie w domu lub zapalić światła wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Więcej o urządzeniach działających w ramach systemu inteligentnego domu możesz przeczytać tutaj: https://panidomu24.pl/10-urzadzen-inteligentnego-domu-ktore-musisz-miec/.

Smart home i smart office

System ten skonstruowany jest w taki sposób, by maksymalnie zindywidualizować jego obsługę. Uproszczono proces instalacji i konfiguracji podsystemów, które można uzupełniać, programować  i zmieniać również zdalnie. Wszystkimi włączonymi w system Extra Life instalacjami steruje się poprzez aplikację, zaprojektowaną w taki sposób, by można było zarządzać nią intuicyjnie. Jednym słowem, już na poziomie projektu instalacji pokierowano nią w taki sposób, by każdy użytkownik bez trudu poradził sobie ze smart zarządzaniem domem.

Zarządzanie instalacjami domu z poziomu aplikacji stosuje się również do sterowania instalacjami biurowymi. Wykorzystując współpracujące ze sobą nadajniki, czujniki, odbiorniki i kontrolery, przedsiębiorca może zarządzać funkcjami swojego biura w dowolny sposób. Urządzenia tworzące mapę obiektu zasilane są bateriami lub napięciem stałym. Wszystkie współpracują z kontrolerem, który reaguje automatycznie, dostosowując do potrzeb temperaturę, natężenie oświetlenia lub napędy urządzeń. 

Zarządzanie światłem w inteligentnym domu

W wolnostojącym domu nawet zarządzanie światłem stanowi wyzwanie.  Użytkownik chcący zadbać o ekonomię oświetlenia musi naprawdę się postarać. Aplikacja zarządzająca m.in oświetleniem sprawia, że można włączać i wyłączać światło bez żadnego wysiłku. Co więcej, dzięki inteligentnemu sterowaniu światłem można wykorzystać je nie tylko użytkowo. Dzięki zaprogramowanym funkcjom łatwo stworzyć niezwykłe tło - grę świateł uprzyjemniającą pobyt w domu. 

Koszt instalacji zarządzania inteligentnym domem zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od jakości poszczególnym elementów oraz funkcji niezbędnych użytkownikowi. Ceny systemu sterowania zaczynają się od 20.000zł. W kwocie 30.000zł można posiadać już system naprawdę kompatybilny i efektywny, ale można również wydać jeszcze więcej, by osiągnąć wymarzony efekt. 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Marcinek

Jak. Obok artykulow o

Jak. Obok artykulow o inwigilacji. Podsluchach pegazusach.        Obok artykul promocyjny dom obserwujacy cie z kazdej strony i wysylajacy w swiat. Kazda najmniejsza wiadomosc o tobie.  ( a nie.   No wysyla w hmure. Gdzie nikt nie ma dostepu.    Tak tak.    Baju baju.   A pegazus i hakerzy wiedza swoje 

Portret użytkownika Malibu

Kuźwa jak się czyta wasze

Kuźwa jak się czyta wasze komentarze to odnosi się wrażenie że wy mieszkacie w ziemiance . Większość z was ułatwia sobie życie np,Smart tv sterowanie CO Rolety w oknach ba nawet robot sprzątający może nam umilić życie dlaczego bo gdy wrócę z pracy nie muszę odkurzać i mam więcej czasu dla rodziny . Regulowana temperatura zdalnie czy przez timer wygodna jestem w pracy w domu 18-19 C wracam 21C czy to aż tak bardzo odbiera wam miłość harmonię wzajemne poczucie bliskości itd.. Próbujecie tutaj przedstawić inteligentny dom w kategoriach zagłady ludzkości braku z tego powodu miłości i ciepła domowego . Wy nawet nie macie pojęcia o czym piszecie a jednak stosujecie zdobycze techniki Nr 1 włącznik i zwykła żarówka czy ten wł nie jest inteligentnym dodatkiem ,czy ktoś z was pamięta jak wyglądały wł kiedyś wielu z was uważa że inteligentny dom to dom bez duszy . Błąd można mieć stół i 4 krzesła można mieć wł na światło na komendę itd , Dom i klimat w nim tworzymy my ludzie nasze zachowania mowa ton mowy uśmiech i w niczym nie przeszkadza na jeżdżący odkurzacz ba nawet może wywołać uśmiech na twarzach domowników .Większość takich systemów pracuje zdalnie oraz jak zwykłe gniazdka włączniki. Są osoby które powiedzą Nie koszt lub inne względy drudzy powiedzą mnie pasuje sam należę do takich osób 35 urządzeń pod wifi różne przeznaczenie koszt każdy może sobie rozbudować według zasobności portfela i potrzeb ,dziś jeśli ktoś ma smykałkę do elektroniki lub kogoś znajomego można zrobić to tanio. Co do wifi i zdrowotności można pracować na minimalnej mocy lub pomieszczenia okablować wychodzi drożej ale można . Czy jest potrzebne hhhha czy potrzebny jest ci komputer smartfon karta płatnicza itd...

Portret użytkownika Q

Każdy medal ma dwie strony

Każdy medal ma dwie strony także i w tym przypadku , bo podłączenie domowych urządzeń do internetu jak choćby telewizora czy licznika energii elektrycznej ma swoje ujemne strony w postaci tego , że jesteśmy wtedy niejako podglądani. Nie my pisaliśmy oprogramowanie dla tych urządzeń i nie wiemy komu i jakie informacje one wysyłają . "Inteligentna lodówka" , która sama zamawia dla nas dostawę zakupów - poco to komu ? Po co ktoś ma wiedzieć co i ile zjadamy oraz kiedy - to pożywka dla marketingowców i speców od reklamy a jeszcze konsument traci kontrolę nad tym co kupuje bo nie przeczyta etykiety i nie wybierze sobie tego co dla niego najlepsze. Robot sprzątający ? Masz na myśli to telewizyjne badziewie (za 1500 zł) co małą wirującą szczoteczką pozbiera co większe paproszki z podłogi a resztę w tym zwyczajny brud zostawi ? Weź też pod uwagę , że człowiek to istota cielesna która do zachowania względnego zdrowia potrzebuje fizycznej aktywności a będąc w domu obsługiwanym przez wszelkiego rodzaju "wyręczacze" , naraża się on na jego degradację poprzez siedzący / leżący i nieaktywny styl życia. Człowiek który się nie rusza - tężeje a wtedy staje się klientem aptek i przychodni medycznych. Nie chodzi oto by mieszkać prymitywnie ale by nie odbierać sobie szansy na minimum domowego ruchu. To znacznie korzystniejsze od podnoszenia ciężarków czy kręcenia "korbą" na siłowni i całkowicie darmowe. To samo tyczy się robienia zakupów , mając do sklepu kilkaset metrów czy nawet 1..2 km znacznie lepiej jest pojechać tam rowerem niż samochodem (o zgrozo autonomicznym) który nie dość że zużyje paliwo to jeszcze sam się zużyje w przyspieszony sposób jadąc z niedogrzanym silnikiem. Naprawdę wolisz wydać głosową komendę niż własnym palcem "nadusić" przycisk na ścianie ? 

Portret użytkownika Endymion1

To jest plan, ale nie

To jest plan, ale nie przejdzie... nie w Polsce.. Tu ludzie chcą posiadać.

Ja mogę nie miec "nic".. tylko camper, broń i pies. Baba to też kłopot.. z nimi źle, a bez nich gorzej.. 

Co tam w Davos kilku psycholi ustaliło sobie, nie będzie obowiazywać, to nie przejdzie..

Portret użytkownika nn

A moja sąsiadka ma

A moja sąsiadka ma inteligentny odkurzacz i za nim chodzi usuwając krzesła Smile a na koniec śmieci wydłubuje łyżką bo cały pojemnik ciężko wyjąć ...

ot i cała inteligencja poszła w krzoki..

ps. a poza tym wszystkie te inteligentne urządzenia w sumie sporo ciągną prądu ciągle czuwając w napięciu

nn

Portret użytkownika Kwazar

Qurva nauczcie się ZNOWU żyć

Qurva nauczcie się ZNOWU żyć jak ludzie ! Wtedy taki dom w tupe, nikomu nie będzie do niczego ptrzebny! No bo nie !!!!! NIkomu nie jest potrzebne do szczęscia jebany dom "inteligentny"  Tam gdzie jest już w domu ciepło,bezpieczeństwo, pewność jutra i spokój !!!!

Portret użytkownika Kwazar

Inteligentny dom to jest

Inteligentny dom to jest takie miejsce ....hmmm...coraz rzadziej spotykane. Dom to jest takie miejsce (podobno do niedawna w rozumieniu IX i XX W ) w którym się mieszka i w którym się wszystko kształtuje i zaczyna DOM INTELIGENTNY ...hmmm... niestety dzisiaj już tak nie jest. Obecnie w domach naszych bardziej się pokazuje dla widzów gawiedzi, wpieradalając zupki chińskie bez obiadu i nie mieszkając, pokazując reszcie wielkość SWOJOM ....wątpliwą osobiście. Kłamie się TONĄC W DŁUGACH innym i na poczet długów przyszłych i... a jakże mając WSYSTKO JUŻ na pokaz...JEDNE co jeszcze pozostało...WIELKIE NIC  z komornikiem w tle !!! 

Strony

Skomentuj