III wojna światowa może się rozpocząć w Syrii

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak donosi stacja CBS, około tysiąca amerykańskich marines trenuje desant spadochronowy ludzi i sprzętu. Następnie ćwiczono scenariusze polegające na próbach odbicia zakładu, w którym przechowywana jest broń chemiczna. Wiele wskazuje na to, że USA planuje bezpośrednie zaangażowanie się w konflikt w Syrii.

 

Obecnie USA otwarcie deklaruje, że będzie dostarczać broń tak zwanym rebeliantom w Syrii. Wiele poszlak wskazuje też na to, że plan wykorzystania do prowadzenia walk armii egipskiej nie powiódł się z powodu zamachu stanu przeprowadzonego w tym arabskim kraju. To wymusza ewolucję podejścia i prawdopodobnie prędzej czy później dojdzie do bezpośredniego zaangażowania wojsk amerykańskich w kolejnym kraju na Bliskim Wschodzie.

 

Tym razem sytuacja jest jednak zupełnie inna niż w Libii czy w Iraku. Za Syrią stoi potężny sojusznik, Rosja i wiele wskazuje na to, że nie pozostanie ona obojętna wobec ewentualnego ataku wojsk NATO. Niektórzy analitycy sugerują nawet, że może to być zarzewie III wojny światowej.

 

Już 4 czerwca prezydent Rosji, Władimir Putin ostrzegał przed poważnymi konsekwencjami każdej próby obcej interwencji w Syrii podkreślając, że każda z nich będzie skazana na niepowodzenie. Gdy państwa zachodnie i Izrael planują ustanowienie strefy zakazu lotów nad pogrążonym wojną krajem, rosyjski prezydent grozi wypełnieniem kontraktu na dostawę rakiet przeciwlotniczych S-300, które skutecznie zagroziłyby bezpieczeństwu jakichkolwiek obcych samolotów.

 

Nacisk na strefę zakazu lotów jest oczywiście podyktowany tym, że wojny nie da się wygrać bez panowania w powietrzu i jest to istotna przewaga wojsk rządowych nad terrorystami, która przeważa szalę zwycięstwa w tym konflikcie. USA i współpracujące z tym krajem reżimy sunnickie muszą zatem podjąć szybko działania, ponieważ w przeciwnym razie wojna w Syrii może się zakończyć zwycięstwem szyitów. Oby lekkomyślne działania światowego hegemona zza oceanu nie spowodowały wykreowania globalnego konfliktu.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika nikt ważny

ten gatunek - człowiek jest

ten gatunek - człowiek jest jak widać jeszcze niedoskonały a więc czas go poprawić. Tak jak potop wyeliminował potworki powstałe na skutek łączenia się ludzi ze zwierzetami - tak teraz wyeliminuje się pozostałą zwierzynę. Trzecia wojna światowa wkrótce osiągnie apogeum.

Portret użytkownika nikt ważny

Niesamowity opis trzeciej

Niesamowity opis trzeciej wojny światowej, jej początku i końca, znajduje się po wpisaniu w Youtube tytułu: - Nostradamus według Nostrgeneralismus Cz.1 ---tam jest 21 tych części. Faktycznie czasami przerażajace, ale ogólnie niezwykle ciekawe.

Portret użytkownika Globmaster

Kiedy wybuchnie 3 Wojna

Kiedy wybuchnie 3 Wojna Swiatowa?Pytanie to jest podchwytliwe dlatego ze 3 Wojna Swiatowa juz dawno temu sie zaczela I trwa aż do dziś !!!!!!My (Europa i stany) tego tak nie nazywamy bo co ,bo nie jest toczona na naszych terytoriach.Wystarczy policzyć ile obecnie narodów bieze czynny udział w zbrojnych konfliktach na ziemi.jest to liczba przekraczajaca liczbę panstw zaangażowanych w 1 i 2 wojnę swiatowa.3 wojna trwa i to My jestesmy agresorami

Portret użytkownika jj

  zadnej wojny nie musi byc,

 
zadnej wojny nie musi byc, niestety ludzie na calym swiecie nie maja ochoty byc odpowiedzialnym I trzymac w ryzach tych ktorzy niby maja sluzyc ludziom.w zamian sluchaja pierdol, a reszte dnia spedzaja na debilnych serialach, naszprycowani najnowszymi lekami.
czasem wydaje mi sie ze jak bedzie to dobrze, bo jak ktos patrzy na ta planete I jej mieszkancow to pewnie nie moze uwierzyc jak zjebalismy zycie tu.
kazdy uprawia jakis program w glowie, to katolik, to muslim, to lewy, to prawy, wszyscy czekaja na zbawce...i dostana, tylko nie takiego ktorego czekaja.
Pozdrawiam
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika nikt ważny

Jest niezwykle ciekawie

Jest niezwykle ciekawie  opisany moment wybuchu trzeciej wojny swiatowej wystarczy wpisać w Youtube tytuł: Nostradamus według Nostrgeneralismus Cz.1  -----  tam jest 21 tych części i faktycznie czasami są to prognozy przerażające. Ale ogólnie niezwykle ciekawe.  

Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

Osobiście od pewnego czasu

Osobiście od pewnego czasu twierdzę, że III Wojna Światowa trwa właśnie w Syrii i jest tylko ograniczana do tego rejonu, żebyśmy myśleli, że jest to konflikt lokalny i nas bezpośrednio nie dotyczy. Za dużo obcych sił - że tak to nazwę - ma lub chce mieć wpływ na to co tam się dzieje. UE, USA, Rosja, Chiny, Izrael jak tylko mogą najdyskretniej próbują dopomóc swojej stronie konfliktu. Nie byłoby tego w konflikcie lokalnym. Teraz wszystko zależy, która strona konfliku wygra. Mam nadzieję, że właściwa, tylko że nie wiadomo, która to jest. Może żadna?

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika Nostra Damus

Jest jeszcze inna możliwość,

Jest jeszcze inna możliwość, a raczej inna interpretacja III wojny światowej. Może będzie to tylko wojna obronna. Wojna, która zjednoczy ludzkość pod jeden parasol.  Coraz więcej wojsk jest zaangażowanych w ratowanie życia i miemia przed klęskami żywiołowymi. Powiedzmy, że wojnę wypowie nam Natura. Wtedy nie będzie czasu i sił przerobowych na głupie niesnaski dzielące ludzkość na obozy, na przynależność religijną, polityczno-partyjną  itd, itp. Jednocześnie ludzkość zmuszona zostanie do wspólnego działania, do podjęcia wypólnych kroków celem ratowania cywilizacji, czyli do podjęcia czynów o większej wartości moralnej niż zabijanie dla samego zabijania, lub dla uzyskania zysków.Osobiście wydaje mi się, że to może nas czekać, jako następny krok w ewulucji o jeden przynajmniej szczebel wyżej.  W zasadzie katastrofa w Fukushimie powinna nas już dawno na ten krok naprowadzić, ponieważ wyjście z tego nieszczęścia przekracza możliwości techniczne i finansowe jednego kraju. Ale to dopiero początek. Jeżeli Natura jest czymś inteligentnym, a jestem o tym przekonany, to musi wypowiedzieć nam "wojnę", nie m innej rady. To zmusi nas do "wojny" obronnej, czyli do zespolenia sił - nie aby wygrać przeciw naturze, ale aby likwidować skutki katastrof naturalnych reformując jednocześnie cywilizację w ten sposób, by na tej planecie było miejsce i dla Natury, i dla nas. Nie ma dla nas innej możliwości jak żyć w zgodzie z Naturą, bo tylko z Nią możliwe jest życie na Ziemi. Dlatego nie spuszczałbym tej opcji z oka, że następna wojna będzie wojną obronną. Zresztą istnieją takie opcje, aby wspólnego wroga sobie wymyśleć, ab sfingować atak Obcych lub coś w tym stylu, po to właśnie, by zespolić Ludzkość w jedność. W takiej wojnie bylibyśmy napastnikami i obrońcami jednocześnie, co pozwalałoby w sposób "kontrolowany" zredukować ludzkość do potrzebnych rozmiarów, a "winę" zrzucić na aliensów. W sumie jak na razie wszystko jest możliwe. 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Strony

Skomentuj