Idea zjednoczonej Europy traci zaufanie społeczne, eurosceptycy triumfują

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gdy Polska wstępowała do Unii Europejskiej wydawało się, że złapaliśmy "Pana Boga za nogi". Propaganda sączona od rana do wieczora w mediach i dziwaczne dwudniowe referendum przypieczętowało nasz los. Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej wyrazili wolę przeniesienia naszej suwerenności z Moskwy do Brukseli. Niczym nietłumiony euroentuzjazm po tym niemądrym wyborze trwał latami podkręcany odpowiednimi "kampaniami społecznymi". Wydawało się, że tak będzie wiecznie, ale w ostatnich miesiącach mocno wzmocniony został eurosceptycyzm, a proces ten nie dotyczy tylko naszego kraju, ale również innych członków UE.

 

Niewątpliwie na wszystkich pozostałych rozsądnych ludziach zrobiło wrażenie to, co uczyniono z Grecją a ostatnio z Cyprem. Nagle okazało się, że UE potrafi być bezwzględna i nic nie jest za darmo. Podobne problemy finansowe ma też Hiszpania i Irlandia, której kłopoty zdumiewająco korespondują czasowo z początkiem wdrażania pomysłów fiskalnych, które wykluły się w Brukseli.

 

Nasi brukselscy władcy dbają o to, aby każdy z nas wiedział, że dają nam pieniądze, za które robimy różne rzeczy. W puszczanych do znudzenia (w reżimowej zaprzyjaźnionej z władzą polskojęzycznej telewizji informacyjnej) reklamach funduszy europejskich jakoś nikt nie wspomina ile to miliardów musieliśmy wpłacić, aby potem po stoczeniu biurokratycznych bitew odebrać te pieniądze, aby nie być płatnikiem netto.

 

Rozmaite dotacje, jakie próbujemy wyciągać od Brukseli tez mają swoją cenę. Przede wszystkim kosmicznie zadłużyliśmy swoje miasta i gminy. Te długi trzeba będzie spłacić z podatków lokalnych lub innych. To zabawne, że ludzie tego nie dostrzegają. Nie widzą też, że powiązany z Georgiem Sorosem polski minister finansów Jan Jacek Vincent Rostowski doprowadził do kosmicznego zadłużenia Polski. Ale spokojnie ta bomba eksploduje tak jak eksplodowało OFE, które jak się też okazuje były sposobem na spłatę rzekomo umorzonych Polsce zobowiązań, których narobił Gierek. To, co będzie po Tusku skoro dług, jakiego narobiła jego ekipa według różnych szacunków odpowiada wielokrotności tego, co pożyczył Gierek?

 

Wracając do Unii Europejskiej widać coraz więcej dowodów na to, że twór ten powstaje wedle czyjegoś planu, jako udoskonalony ZSRR. Totalitarne procesy postępują stopniowe tak jak w III Rzeszy. Potem zależnie od ideologii Żydzi, czy homoseksualiści albo są zabijani, albo kochani, tak jak obecnie. A że ktoś gnębiony być musi to tym razem będą to większości a nie mniejszości.

 

Poza tym Unia Europejska to dziejowy projekt Niemiec dążących do dominacji na starym kontynencie. Teraz może to wyglądać jakby biedni Niemcy musieli płacić na leniwych południowców, ale to pozory a celem długofalowym jest odwrócenie klęski dwóch wojen i widząc jak jest on realizowany można zadać pytanie czy oni te wojny rzeczywiście przegrali? Europa pełna jest frustracji wzmaganej przez wielkie bezrobocie i bezwzględny ekonomiczny ucisk dławiący przedsiębiorczość. Nastroje eurosceptyczne są obecnie bardzo powszechne w Wielkiej Brytanii, która z dużym prawdopodobieństwem wkrótce zrezygnuje z uczestniczenia w tym dziwacznym sojuszu.

 

Unia Europejska ma obecnie tylko dwie możliwości, upaść lub zmienić się w państwo totalitarne nazywane federacyjnym. To po prostu o kolejny kroczek posunie to, co i tak już do niektórych dociera. Paradoksalnie być może dla nas korzystne jest teraz przystąpienie do tonącej Strefy Euro. Dlaczego? Gdy już zbankrutujemy jak Grecja, będą nas musieli ratować i nie dopuszczą do dewaluacji własnej waluty. Ryzykujemy wtedy, że nas okradną jak Cypryjczyków, ale gdy pozostaniemy ze Złotówką, to pójdziemy na dno i nikt nam nic nie będzie pomagać. Najwyżej będą się cieszyć ze spadających kosztów pracy.

 

Wiemy, że do tej pory z Polski wyjechały 3 miliony ludzi. Być może to dlatego Tusk musiał nas tak bardzo zadłużyć. Ci ludzie nie płaca podatków Polsce i nie są okradani na ZUS. Prawdopodobnie to dlatego zadłużamy się, żeby móc płacić nadal wysokie emerytury, często znacznie wyższe niż pensje pracujacych. Pytanie tylko ilu Polaków zostanie w tym upadającym kraju, gdy urzędy będą gnębić obywateli polując na nich jak na zwierzynę łowną. Być może po jakims czasie zostaną sami urzędnicy, bo reszta będzie już płaciła podatki za granicą. Tym sposobem problem się rozwiąże a „rak” zabije swojego żywiciela i cała armia ludzi będzie musiała wziąć się do innej pracy.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tosia

  A mnie się wydaje, że cała

 
A mnie się wydaje, że cała ta socjalistyczna komuna to wymysł jakiegoś biednego człowieka bardzo skrzywdzonego przez los. To system zupełnie oderwany od natury, deprawujący, tworzący patologię na szeroką skalę. Niejednokrotnie przekonali się o tym ludzie na przełomie setek tysięcy lat, a jednak dalej z uporem maniaka próbuje się go instalować na świecie. Ten system to samodywersja!

Portret użytkownika tosia

  Niemcy są silnym, sprytnym,

 
Niemcy są silnym, sprytnym, butnym narodem. Nigdy nie zostaną pokrzywdzeni, a jeżeli nawet to przepracują porażkę na porażające zwycięstwo. I nie będzie ważne jakim i czyim kosztem.
Mówi o tym ich sztandar: czarno, żółto, czerwony. Te kolory o czymś świadczą!!!

Portret użytkownika ojciec

Ty chyba historii szwabów nie

Ty chyba historii szwabów nie znasz. Całe wieki żyli w zakłamaniu, a tuż przed wybuchem wojny panowała tam taka bieda, że wojna była jedynym wyjściem. Zawsze zazdrośnie patrzyli na inne kraje. Nienawistni, podli, fałszywi i zakłamani ludzie. W przedszkolach uczą dzieci masturbacji. W szkołach średnich fałszują historię i wmawiają, że to Polacy zaczęli wojnę.
A kolory... czarny to śmierć, czerwony to krew, a żółty to mocz.

Portret użytkownika Bartek_94

Mamy otwarte granice i

Mamy otwarte granice i wlaściwie plusy na tym się kończą. Zapyta ktoś, a dotacje? Do unii jaako ostatnie przystąpiły Bulgaria i Rumunia, za 2 miesiące dołączy Chorwacja. Jasne, że kasa będzie płynąć na nowe tereny (czyt. kolonie), więc z brukselską skarbonką będzie się można pożegnać. UE to kolejny biurokratyczny moloch, a liczba urzędników będzie zapewne stale rosła (tak, z pieniędzy podatników). Unia prawdopodobnie zniszczy się sama, tak samo jak zniszczył się ZSRR. Decyzje jak na "demokratyczne" standardy przystało są poza jakąkolwiek kontrolą społeczną, bo obrady wewnątrzunijne są traktowane (jeszcze) jako polityka zagraniczna. Wyraźnie widać zarys gospodarki centralnie sterowanej. Idea zjednoczonej Europy jest uważam piękna, ale jej wykonanie tragiczne.
 
W komentarzach często przewija się wątek zniewolenia czy braku suwerenności. Czy obywatel RP w 2003 roku był mniej zniewolony niż teraz? Nie wydaje mi się. Dodam jeszcze, że bezrobocie w PL przekraczało wtedy 20%. A co do rozkradania rodzimego przemysłu to i tak już wszystko podzielonio jeszcze w latach 90-tych. A utrata suwerenności na rzecz Brukseli jakoś nie specjalnie mnie nie przeraża. Bo co to znaczy suwerenność. Obywatel polski rządzony przez Warszawę, obywatel  europejski rządzony przez Brukselę - żadna mi różnica. Podnoszą się głosy, że Polska powinn wystąpić z Unii. Lecz nie zapominajmy, że Pomorze czy Mazowsze też kiedyś nie były podległe polskiemu państwu. Idąc tym tokiem rozumowania każde województwo w PL czy każdy niemiecki land powinien być samodzielnym państwem. 
 
Ciekawe, że rocznicę wejścia Polski do UE "wyznaczono" akurat na 1 maja.
 

Portret użytkownika syriues

Ogolnie zalozenie Uni nie

Ogolnie zalozenie Uni nie jest zle.
Jedynie handel oraz polityka fiskalna jak i te wszystkie przepisy zywieniowe nie sa doskonale.
Powinno zabronic sie sprowadzania do Polski warzyw z Uni a mniec swoje wlasne
jaki to sens wozic palic paliwo 2000 km ziemniaki czy pomidory
Po co ?
Po co produkowac nadwyzki zywieniowe?Po co ten szal ogolnie
Czlowiek ,ktory mysli ze za sprawa pieniadza obrosnie we wladze czy szacunek jest w bledzie i glupio mysli.
Unia rowniez glupio mysli,a tylko w 10 % dobrze.
Niczym sie nie roznimy od innych Uni itd.
Odrozniajmy sie dazeniem tech ,zywieniowym,ekologicznym,spolecznym
A co mamy?
Zakonserwowane zycie

Portret użytkownika Kazek12

Wstępiliśmy do innej Euriopy

Wstępiliśmy do innej Euriopy niz urządzono nam ją obecnie i ten sceptycyzm będzie narastał, bo nie szykuje ona nic dobrego, bo głoszone hasła należy czytać wręcz odwrotnie do ich treści jak np. ochfrona przyrody , to zawłaszczanie terenów rekreacyjnych n cały  świecie i lokowanie w nich oddziałów terrorystycznych dla działalności destrukcji na świecie, a takie przybudówki jak Greenpec i podobne to przybudówki tej Agendy.
To sano dzieje sie w gospodarce i gospodrowniu żywnością, wodą, powietrzem i różnymui dziedzinami życia po to , aby zniewolić poulacje przez Bracwto Babilońskie tj, czarną  arystokrację.

Portret użytkownika ZBIAL

Hm, Ja się z Tobą nie

Hm,
Ja się z Tobą nie zgadzam. Turystyka to potężny przemysł. Śmiem twierdzić, że turystyka postawiła Hiszpanię na nogi. Pracują tam, w tym sektorze gospodarki tam miliony ludzi.
Masz inną prostą zagadkę .
W Niemczech, Francji i wielu krajach środki czystości sa znacznie wyższej jakości niż w Polsce, choć w z "tych samych" firm i w podobnych opakowaniach.
Kto jest winien ?? Żyd, Niemiec, Rusek czy Polak ??
Bo mnie się wydaje, że to naszą "arystokrację" trzeba trzymać za mordę, bo w przekrętach jesteśmy w czołówce Sad

Portret użytkownika Krystian

moim zdaniem jedynym wyjściem

moim zdaniem jedynym wyjściem żeby uratować Polskę jest wprowadzenie płacy maksymalnej na poziomie ośmiu minimalnych ,każdy chce zarobić a siła jest w najbiedniejszych a nie tych co mają najwięcej ,zyski które teraz płyną wartkim nurtem za granicę z zachodnich firm by w jakimś stopniu pozostały u nas a tak jesteśmy tylko tanią siłą roboczą czy to w kraju czy na emigracji ,tak czy inaczej można powiedzieć płacimy podatki nie tylko tu ale każdemu krajowi który ma u nas firmę ,sklep czy bank

Portret użytkownika ZBIAL

Historia uczy, że na świecie

Historia uczy, że na świecie liczą się wyłącznie potęgi. Można je róznie określać np. Związek Socjalistycznych Republik Amerki, ZSRR, Chińska Republika Ludowo Demokratyczna,  ..... . Mali i słabi ą bez znaczenia, nikt z nimi się nie liczy. Nie możemy porównywać się do Francji, Japonii czy Wielkiej Brytanii. Dla małych krajów integracja jest jedynym ratunkiem.
Dla mnie problem jest w tym, że UE obrała złą strategię rozwoju i nie bardzo widać szansę na korektę. Moim zdaniem UE powinna postawić na samodzielność, rozwój gospodarczy, niezależność polityczną od innych mocarstw np. USA i Rosja, UE powinna dążyć do samodzielnego wzmocnienia swojej pozycji militarnej i pozyskania swoich stref wplywow tak jak robi to USA, Chiny czy też Rosja. Czas skończyć z lizaniem amerykańskiego tylka i patrzenia na to , żę USA nas obroni !

Strony

Skomentuj