IBM opracował najmniejszy komputer na świecie, który jest niemal niewidoczny dla ludzkiego oka

Kategorie: 

Źródło: IBM

Korporacja IBM stara się udowodnić, że moc komputerów to nie wszystko. Podczas niedawnej konferencji IBM Think 2018 w Las Vegas zaprezentowała najmniejszy na świecie funkcjonalny komputer.

 

Niestety amerykańskie przedsiębiorstwo nie ujawniono specyfikacji swojego przełomowego urządzenia. Wiadomo jednak, że technologia posiada wydajność zbliżoną do komputerów z lat 90. Nowy minikomputer IBM posiada wszystkie elementy, które są niezbędne do pracy.

Konstrukcja o wymiarach 1mm x 1mm będzie produkowana masowo. Zbudowanie jednego takiego komputera kosztuje zaledwie 10 centów. IBM uważa, że technologie tego typu staną się bardzo powszechne już w najbliższych latach i znajdą szereg zastosowań.

Minikomputer będzie stosowany między innymi w blockchainie – pozwoli śledzić dostawy produktów i wykrywać kradzieże oraz oszustwa o równowartości ponad 600 miliardów dolarów w skali roku. Jednak z biegiem czasu nowa technologia znajdzie znacznie więcej zastosowań. Korporacja IBM twierdzi, że jej nowy komputer będzie można umieszczać praktycznie wszędzie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika alojzy

Coś mam przeczucie, że

Coś mam przeczucie, że jedynie zmniejszyli obudowę i dołożyli jakiś interfejsik.
Przecież obecne procesory/mikrokontrolery są tak duże (czyli powiedzmy cm x cm) żeby dało się je w miarę wygodnie zamontować, a sama płytka krzemowa krzemowa może być dużo mniejsza i ich możliwości nie są "z lat dziweięćdziesiątych" tylko z obecnych.
Coś czuję marketingową ściemę nakręcaną przez ibm

Skomentuj