I posiedzenie Sejmu IX Kadencji III Rzeczypospolitej

Kategorie: 

Sejm
Źródło: Internet

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu, jego przebieg rzuca jasne światło na rzeczywistość polskiej demokracji. Poza słowami wstępu, które na pewno były znaczące dnia pierwszego, przeszło do uchwał składu osobowego Komisji Sejmowych dnia drugiego.

Obraz stanu polskiej demokracji parlamentarnej jakim jest poszanowanie głosu wyborcy tj, każdego z nas, a także poszanowanie systemu demokracji są zdruzgotane. Otóż Twoje prawo głosu zostało olane. Tak, Twoje. Nie wnikając na kogo głosowałeś, prawo głosu jakim dysponujesz, gdy tylko przeszło przez młyny urn, zakwalifikowało Cię do zwycięzców lub osób odsuniętych do prawa głosu decyzyjnego.

 

I tu uwaga! Pomimo Dostania się Konfederacji do Sejmu, pomimo przekroczeniu progu wyborczego, nasi reprezentanci przeważających ugrupowań odsunęli wolę narodu, którą ma prawo reprezentować każdy z nas, od ważnych prac wewnątrz Sejmu. To działo się dzisiaj!

 

Teraz, po drugim dniu obrad widać: nie ważny jest już Twój głos. Jeśli wynik wyborów jest Tobie obiecujący, to nagle, tłumacząc się bzdurnie, większość Sejmu odsuwa wynik wyborów na dalszy plan, kradnąc wolę narodu wobec ugrupowań mniejszości sejmowych. To co kiedyś mogło dziać się w kuluarach teraz dzieje się jawnie.

 

Brak zdyscyplinowania, uszanowania głosu, uszanowania siebie nawzajem, brak poszanowania demokracji, brak poszanowania wyborców od prawa głosu, po prawo do życia. To wszystko każdy Polak może obejrzeć z nagrania transmisji pierwszego posiedzenia Sejmu IX Kadencji III Rzeczypospolitej Polskiej. Proszę zwróćcie Państwo uwagę na kończące dzisiejsze obrady Sejmu oświadczenie poseł Krystyny Skowrońskiej. Temat, którego tyczyło się oświadczenie, jakże ważny i istotny dla każdego Polaka i uwaga, szacunek posłów wobec zabrania głosu w I posiedzeniu Sejmu obecnej Kadencji. To nie jest szkoła podstawowa, gimnazjum, studia w ostatniej ławce, to są reprezentanci Narodu.

 

Konfederacja odsunięta od prawa podejmowania decyzji w sprawach Posiedzeń Komisji Sejmowych w tak kluczowych kwestiach jak napływające szerokim nurtem nowe prawo Unii Europejskiej. Odsunięta od Komisji do Służb Specjalnych. Odsunięta od Komisji Cyfryzacji, Petycji, Kontroli Państwowej. Od komisji do spraw, do których posłowie koła poselskiego Konfederacji mają wysokie kompetencje.

 

I proszę Państwa teraz bardzo ważne. Jak tłumaczą się posłowie większości na powyższe zarzuty? Zasłaniają się biurokracją! I to bardzo niedbale. Najdziwniejsze jest to, że przebieg obrad jest udokumentowany, a oni robią sobie jaja z demokracji na oczach Polaków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Kar
Portret użytkownika Kar


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Dlaczego Konfederacja

Dlaczego Konfederacja wystawiła tylko w 7 okręgach wyborczych z 100 możliwych kandydatów do Senatu? Pomyślcie ile by PIS stracił senatorów... Mówię wam rządzi UBecko WSIowa Kiejkutowa szajka. Oni wydają pozwolenia na to kto może być dopuszczonym do udziału w wyborach. Spróbujcie założyć jakieś Polskie ugrupowanie politycznie to zobaczycie. Rydzyk nie dostał zezwolenia. Tak samo Konfederacja została z metra cięta.

Portret użytkownika UczciwyPatriota

Szanowny kolego,Rydzykowi nie

Szanowny kolego,Rydzykowi nie trzeba pozwolenia bo ma odpowiednie nazwisko jak sie postarasz to znajdziesz jakie.Po drugie nie ma zadnej wzmianki ze ma swiecenia jest biznesmenem ktory ciebie wali w rogi i mocherowe berety.Po trzecie po co komus partia jak PIS mu zanosi twoje ciezko wypracowane pieniadze za free i jeszcze wszyscy moga sie u niego pokiwac jak im robi biesiade obejrzyj filmy a wszystko zobaczysz.

Portret użytkownika Taki

I znowu Narod dal sie wpuscic

I znowu Narod dal sie wpuscic w Kanal !!!!

mam nadzieje ze jedno nie przejdzie bez Echa a sa to Roszczenia Eskimosow 

ze moze wtedy Ci poslowie Pis ktorzy sa robieni w jajo zrozumieja ze ONI Takze sa oklamywani przez szwfostwo ,,,,malego karakana ,krzywoustego i tego ,,,,ciewicza !!!!?????!!!!to banda ktora dazy Do zniszczenia POLSKI  jezeli CI co maja na To Wplyw nic z tym nie zrobia to czeka ich Sroga KARA !!!!!

Portret użytkownika UczciwyPatriota

Wita wszystkich,to nie wazne

Wita wszystkich,to nie wazne czy ktos wygral te wybory bo to dalej nie jest sejm a patologia i zaraz wyjasnie w czym problem.Nie wazne czy wgrala mniejszosc czy wiekszos i tak kazdy ztego ludu zostal oszukany mimo iz glosowal na konkretna osobe,dokd bedzie istnialo cos takiego jak odpowiedzialnos partyjna nalezy zpomniec o demokracji bo Kaczynskiemu przysnila sie jakas ustawa w nocy zero merytorycznej dyskusji tylko dyscyplina partyjna i klepniemy ja 23:50.I to jest problem demokracji moglbym przytoczyc wiele takich ustaw,ale wezmy smieci b ustawa smieciowa,poslanki i poslowie swoich wyborcow ich zgnebii  co byli przez nich wybrani bo nie sluzy to czlowiekowi wezcie te podwyzki,my sponsorujemy gminy i firmy smieciowe w ktorych wladza ma jakies ciemne uklady by najmniej jest tak w mojej gminie.Nie ma przetargow na normalnych warunkach,firmy ktore odbieraja smieci jeszcze na nich krocie zarabiaja bo ty im oddajesz posortowane.Jesli tak dzialaja nasi poslowie on powinien byc tylko poslem raz w zyciu ale i tak mu juz nie odbierecie emerytury 5,700zeta za ten jeden raz.Kazdy z nich nie moze sie wychylic do puki nie dojdzie do tego az narod nie wyjdzie na ulice.Przecietny polak nich robi 50kilogramow smieci miesiecznie a nawet mniej,licza rocznie tone200zeta ile odzysku? tego sie nikt nie przyzna albo dowioza z zagranicy.Dla pisowcow rzad dobrej zmiany zaczyna od podnoszenia akcyzy i podatkow tyle z ich mrocznych obietnic zgnebic polaka a pieniadze wywiez do Izraela.Zastanawia mnie jedno dlaczego w tych partiach niema jednego uczciwego ktory za pomoca zebranych podpisow moze cofnac kazda szkodliwa ustawe ktora jest jawnie ukartowana na kazdego z nas bo wszyscy sa z jednej beczki,a ustawe mozna cofnac rzadowi jak i prezydentowi.Lepiej bylo za komuny pamietam dla kazdego bylo i zycie bylo tansze,a dzis to kochaj blizniego az koszula i majtki spadna z niego.Mysle ze jest tak bo polacy nie widzieli jak sie ludzom zyje na prawdziwym zachodzie gdzie jest na wszystko,mam na mysli Skandynawie ale to zapewne inni ludzie i rzad ich musi sluchac.Pozdrawiam

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj