Hyundai wprowadzi na rynek robota kroczącego

Kategorie: 

Źródło: Hyundai

Koreański producent samochodów Hyundai Motor Group, zaprezentował nową koncepcję „chodzącego drona”. Mowa o samojezdnej platformie mobilnej, która może poruszać się zarówno na kołach, jak i na czterech „nogach”. Robot powstał w kalifornijskim oddziale Hyundaia - New Horizons Studio, specjalizującym się w pojazdach bezzałogowych.

 

W przeciwieństwie do poprzedniego urządzenia tego typu nazwanego Elevate, TIGER X-1 (Transforming Intelligent Ground Excursion Robot) jest znacznie bardziej kompaktowym urządzeniem. Maszyna będzie ważyła tak niewiele, że może być ona transportowana za pomocą drona. Szef New Horizons Studio, John Soo poinformował, że firma zamierza przekształcić obecny prototyp w urządzenie gotowe do sprzedaży w ciągu pięciu lat.

Zgodnie z planem firmy, w ciągu najbliższych dwóch lat, zajmą się oni rozwiązywaniem „kluczowych problemów technicznych” i stworzeniem podstawowego projektu, podczas gdy w 2023 i 2024 roku, pojawią się pierwsze produkty na sprzedaż. TIGER X-1 opiera się na platformie o architekturze modułowej i posiada hybrydowy system mobilności.

Oznacza to, że składa się on z „nóg” przeznaczonych do chodzenia po nierównym terenie, oraz kół do poruszania się po gładszych powierzchniach. System może w każdej chwili przełączyć się w tryb „chodzenia”, gdy tylko natknie się na przeszkodę na swojej drodze. Robot może poruszać się w dowolnym kierunku, a nawet przenosić małe ładunki lub prowadzić obserwacje.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Są jeszcze inne kraje, które

Są jeszcze inne kraje, które biorą udział w wyścigu, ale Europka jest w d. A jak mówił to przed laty Korwin, to poliniakowe janusze odpowiadały "Panie jaka Korea? jaki Tajwan? Taki Austyjak nie pozwoli im się rozwinąć".

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Możesz się śmiać, ale nawet

Możesz się śmiać, ale nawet tak kosiarka jest "made in Asia". Gdyby nie azjaci to sąsiad kosił by trawę gryząc ją zębami (bo nawet kosy są dziś chińskie). Azjaci nie będą europce finansować dobrobytu, kiedy skończy się kapitał. Czas zdać sobie sprawę, że dzięki patusom, których wybiera euro pejski lud jesteśmy w d.

Skomentuj