Hyundai przedstawił projekt samochodu, który porusza się na czterech nogach

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Hyundai przybył na tegoroczne targi elektroniki CES w Las Vegas z dość oszałamiającym projektem. Firma zaprezentowała projekt "chodzącego samochodu" z czterema prawdziwymi, zginanymi nogami.

Elevate jest najnowszą koncepcją motoryzacyjną Hyundaia. Firma twierdzi, że samochód został zaprojektowany głównie z myślą o ratownikach, którzy nierzadko muszą działać w trudnym terenie. Bardzo często okazuje się, że góry, lasy oraz pełne skał krajobrazy są zbyt trudnym wyzwaniem dla większości pojazdów lądowych. Południowokoreańska firma dodaje, że pojazd będzie zasilany energią elektryczną.

Elevate posiada cztery "nogi", z których każda została wyposażona w serię stawów, co umożliwia pojazdowi naśladowanie chodu ssaków bądź gadów. W trybie jazdy kończyny składają się, dzięki czemu Elevate może tak jak zwyczajny samochód szybko przemierzać autostrady. Żaden inny pojazd nie jest jednak w stanie wspiąć się na kilkumetrową ściankę i pokonywać zróżnicowany teren, zapewniając przy tym pełen komfort pasażerom. 

 

Na pierwszy rzut oka Elevate może budzić skojarzenia z dużym łazikiem marsjańskim. Co ciekawe, Hyundai nie zaprzecza, że technologia zastosowana w pojeździe może sprawić, że w przyszłości Elevate będzie przygotowany do wyruszenia w międzyplanetarną misję. Na chwilę obecną należy uzborić się w cierpliwość, ponieważ Hyundai nie stworzył nawet rzeczywistego prototypu, a jedynie przedstawił swoją komputerową wizję.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Wyobraziłam sobie akcję

Wyobraziłam sobie akcję ratowniczą, gdzie nieprzytomnemu pacjentowi przywraca się przytomność przed wniesieniem go do pojazdu ratunkowego. Pacjent otwiera oczy dochodząc do siebie, a gdy widzi przed sobą takiego potwora na kołach-nogach ponownie mdleje...

Skomentuj