Hyperloop może powstać w Europie Środkowej

Kategorie: 

Źródło: HTT/JumpStartFund/Omegabyte

Rosną szanse na powstanie Hyperloop w Europie Wschodniej. Wczoraj Hyperloop Transport Technologies (HTT) ogłosiło, że osiągnięto porozumienie z Brnem co do powstania futurystycznego połączenia transportowego między Bratysławą, a Pragą.

Mimo że firma posiada siedzibę w Stanach Zjednoczonych, jej inwestycje sięgają daleko poza nie. Zainteresowanie wykazują kraje takie, jak Wielka Brytania, Francja, Austria, Węgry, czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

Jednak jak dotąd, żaden Hyperloop nie został zbudowany i nadal istnieje wiele wątpliwości co do możliwości jego powstania, przede wszystkim ze względu na koszty. Nie powstrzymuje to firmy przed dalszymi negocjacjami. Czas podróży z Brna do Bratysławy ma zostać zredukowany do 10 minut, a podróżujący będą przemieszczać się z prędkością 1220 kilometrów na godzinę.

„Ponieważ chcemy rozwiązać wszelkie problemy techniczne, jest dla nas istotne, by współpracować z rządami na całym świecie” – powiedział dyrektor HTT, Dirk Ahlborn.

Liczy się na to, że tegoroczny przełom, w zakresie takiego typu transportu, może wreszcie przerodzić koncepcję w czyn.

Ocena: 

Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika ari

Firma Tesla jako pierwsza w

Firma Tesla jako pierwsza w historii ma już tak duże zaplecze lobbingowe, że politycy wreszcie zauważyli że można sobie "dorobić" bardziej popierając Teslę niż jej szkodząc jak to było w wielu przypadkach w historii dla podobnych inwestycji.

Portret użytkownika inzynier magister

Jak Trump się wezmie za USA

Jak Trump się wezmie za USA to tam powstanie hyperloop a nie w eurokołchozie szwabsko eNWOwskim ! Na razie komucho eNWOwcy będąrobić rozruchy w USA bo im zapłacił znany grańdziaż ! "W okolicy Kapitolu zgromadziło się nawet 200 tys. kobiet, które protestowały przeciw nowemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi. Wśród nich była Angela  Davis, amerykańska feministka i członek Komunistycznej Partii USA. Davis to też była działaczka na rzecz emancypacji Afroamerykanów w USA, związana m.in. z ruchem Czarnych Panter.
Uczestnicy demonstrowali w obronie różnorodności, równości i praw kobiet, które - ich zdaniem - będą zagrożone za rządów Donalda Trumpa. Wielu demonstrantów, którzy przybyli do Waszyngtonu, by zamanifestować swój sprzeciw wobec planowanej polityki nowego prezydenta przyjechało specjalnymi autobusami m.in. z Nowego Jorku, z Chicago, z Filadelfii i z Bostonu."

http://niezalezna.pl/92651-oto-kto-protestuje-w-usa-amerykanska-komunistka-przeciw-trumpowi-wideo

My w Polsce musimy szybko się wziąść za supermarkiety szwabów bo nie płacą podatków od 20 lat ! To jest skandal ! Dymają nas na miliardy dolarów tak jak z oszustwem opłaty klimatycznej za węgiel która to jest szwabskim wymysłem mającym zablokować inne gospodarki i nakraść kasy !Niemcy wspólnie z Rosją wybudowały na dnie Bałtyku Gazociąg Północny, a pomysł uwspólnotowienia kontraktów gazowych w Europie oznaczałby, że cała Europa finansowałaby niemieckie kontrakty na gaz, a następnie Niemcy redystrybuowałyby w Europie rosyjski gaz ! W związku z napięciem na Ukrainie pojawia się coraz więcej pytań dotyczących bezpieczeństwa energetycznego Polski i groźby ewentualnego zastosowania "gazowego szantażu" przez Rosję ! 

Ze stron internetowych Białego Domu zniknęły zakładki dotyczące zmian klimatycznych i reformy ubezpieczeń zdrowotnych zwanej Obamacare. Stało się to w niespełna godzinę po zaprzysiężeniu prezydenta Donalda Trumpa.Strona internetowa poświęcona zmianom klimatycznym została zlikwidowana i nie zastąpiły jej żadne informacje dotyczące klimatu w kontekście polityki energetycznej nowej administracji – podaje „Chicago Tribune”. http://www.pch24.pl/nowe-porzadki-trumpa---ekopropaganda-i-reforma-obamacare-znikaja-z-bialego-domu,48922,i.html#ixzz4WULofVF9

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj