Huragany co roku stają się coraz silniejsze 

Kategorie: 

Źródło: twitter

Amerykańscy naukowcy biją na alarm. Huragany atlantyckie bardzo szybko zyskują na sile. Jest to trend stały i zauważalny każdego kolejnego roku. Ekspertów zaskakuje to, że dzieje się to wyjątkowo szybko! 

 

Specjaliści z agencji National Oceanic Atmospheric Administration (NOAA) oraz Pacific Northwest National Laboratory (PNNL) twierdzą, że odnotowano gwałtowny i nieprzewidywany wcześniej, wzrost siły huraganów na Atlantyku. Po analizie danych satelitarnych prześledzono siłę największych burz w ciągu ostatnich 30 lat. Naukowcy odkryli, że średni wzrost prędkości wiatru huraganów to 21 km/h. Oznacza to, że każdej dekady prędkości huraganów wzrastała o około 7 km/h. 

 

Ponadto eksperci zwracają uwagę na szybki wzrost intensywności cyklonów, które potrafią zwiększyć swoją prędkość o 36 km/h w ciągu zaledwie 24 godzin. Stało się tak na przykład w 2017 roku w przypadku huraganów  „Harvey”, „Irma”, „Jose” i „Maria”. Skąd zatem takie anomalie? 

Prędkość wiatru zależy od różnych czynników, w tym temperatury powierzchni morza, wilgotności, kierunku wiatru i jego prędkości, oraz zawartości ciepła w warstwie powierzchniowej oceanu. Być może odpowiada za to oscylacja północnoatlantycka, udowodniona po raz pierwszy dopiero w 2001 roku. Ze względu na wpływ temperatury powierzchni morza, staje się ona niestabilna.

 

W tej chwili zjawisko to obserwuje się nie tylko w północnej części Atlantyku, ale też w jego części centralnej i wschodniej. Naukowcy uważają, że powodem takiego stanu rzeczy jest globalne ocieplenia, które zwykle jest winione a to, że ​​nieprzewidywalne niszczycielskie huragany staja się jeszcze bardziej niebezpieczne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ŚZWWWej+++b

23.17...13.5(!!!)18: Była..

23.17...13.5(!!!)18: Była...sobie:(!!!) ludZzzzzzzzzzzzzzzzKOŚĆ...???

NOzGOD:Y...oczywiście:!

 Te...(U)BOGI...co UNe:(?)...nad nami sprA_WUJom kontrolę...?????????????

 Ano...przekazów,przesłań i ostrzeżeń było(!!!) od GROM A a aaale wam=ludzKOŚĆ to ZWiSA więc??????????????????????????

   Ot,GŁOS GRAMACHY Z KOSMOSU:26.11.77 r...caSUSS Chacińskiego pod Szczecinkiem w 2003 r...Amauro Riviera z Portoryko...MB WeroNICE od Krzyża 15.2.1994...(13 lat ii i ???)

JEDNOZNACZNA zapowiedź ze STREFY "M" z lat 60 XXw...czy olane totalnie przekazy Tatiany Minf.kuQ:ŚZ Y NY(?11.9x+++!!!)...gdzie UNe:...

JASNO I WPROST POWIEDZIELI(py NieTTBB!):

SUNasze...BÓST(RR?)WO(GA!!!py!)...emaNU...je...energiami o jakich ???Ha,ha,ha...nasi(?) naŁUKowcy...

               NIE MAJĄ...BLADE eG<OO>??? POjęCIA(sNO?TA a aaa K...15.10...do?).

Ps:

     A popwiedzcie mi jak to możliwe,że choć temp.leDdwie siątki kreseczek przeKRAcza a SUN pali ŻYWe:...Ce:MU?u uuu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

A co mi a wam...mówi KOD wejścia?eGUG...???e:GU(łA?)G???

Portret użytkownika moon fake

Globalne ocipienie  chyba.To

Globalne ocipienie...chyba. To co sie dzieje równiez ma miejsce w całym Układzie Słonecznym.Człowiek jest zbyt "gówienkowaty" (powiedzmy dobrodusznie) aby na takie rzeczy miec wpływ. Wpływ może miec na to gdzie w nadchodzacych okolicznosciach sobie grób wyszuka - gdy zrobi to odpowiednio wczesnie oczywiscie... Smile

Skomentuj