Huraganowy wiatr uszkodził w Chinach setki tysięcy domów

Kategorie: 

Źródło: Youtube

Porywisty wiatr wyrządził ogromne szkody w środkowych i południowych Chinach. Oprócz wichur doszło do wielu gradobić. Całkowicie zniszczone jest przynajmniej 1000 domów a 138 tysięcy zostało uszkodzonych.

 

W rejonie katastrofy znajdowały się 42 miasta z prowincji Chongqing, Jiangxi, Hubei, Hunan i Guizhou. Co najmniej 150 tysięcy osób potrzebuje pilnej pomocy. Wiadomo już, ze w prowincji Hunan śmierć poniosły przynajmniej 3 osoby.

W południowej części prowincji Guangdong spadł grad wielkości piłek tenisowych. W jego wyniku śmierć poniosło 9 osób. Bezpośrednie szkody na obszarach dotkniętych kataklizmem sięgają ponad 100 milionów dolarów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Zwykle w przypadku pojawienia

Zwykle w przypadku pojawienia się tego typu artykułów, nie mija godzina i pojawia się pierwszy filozoficzny wpis o broni klimatycznej... Nie inaczej jest tym razem... Wychodzi na to, że już Mateczka Natura nie ma prawa zaszaleć... A szczególnie w krajach nieprzychylnych USA... A jak rok w rok huragany niszczą całe miejscowości w słynnej "alei tornad", to jakoś wtedy cisza w eterze...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika pako1205

@SurvivorMan     "Zwykle w

@SurvivorMan     "Zwykle w przypadku pojawienia się tego typu artykułów, nie mija godzina i pojawia się pierwszy filozoficzny wpis o broni klimatycznej... Nie inaczej jest tym razem..."       Ale po niecałej godzinie i kilku minutach pojawiają się trolle i okazuje się,że przecież wszystko jest cacy,sądząc,że mają do czynienia z wykorowanymi łbami swojego pokroju.

Portret użytkownika pako

Następny oświecony nawiedzony

Następny oświecony nawiedzony jak juszka wstaw se w ten namiot oko to będzie idealnie sprzyjać twoim wypowiedzią. a tak na poważnie dla innych to być może jest to zabawa z bronią klimatyczną ale nie koniecznie obcych mocarstw lecz samych chin jezeli testuja broń takową i ją rozwijają to także muszą mieć poligon testowy a ich państwo jest dośc spore Smile a i ludzi na pęczki.

Skomentuj