Huraganowy wiatr spodziewany jest w północnej Europie

Kategorie: 

Źródło: MeteoEarth

Mieszkańcy północnej Europy oczekują kolejnego już frontu pogodowego z huraganowym wiatrem. Symulacje wskazują na to, że w ciągu najbliższych dni potężny niż będzie miał wpływ na obszar od Wysp Brytyjskich do państw nadbałtyckich.

 

Silny front pogodowy ukształtował się we wtorek nad Grenlandią i rozpoczął pochód w kierunku Europie zagrażając Szkocji, całej Skandynawii oraz Litwie, Łotwie i Estonii. Burza ma przejść przez Bałtyk i na jej trasie znajduje się wyspa Bornholm. Nie można wykluczyć również, że dotknięte zostanie polskie wybrzeże.

 

Spodziewane są bardzo silne porywy wiatru przekraczające prędkość 100 km/h. Powinny one wystąpić w Norwegii, północnych Niemczech i Danii. Pod koniec tygodnia pogoda dotrze do Finlandii, Estonii i na Łotwę. Meteorolodzy ostrzegają, że może dochodzić do lokalnych uszkodzeń infrastruktury.

Specjaliści przewidują, że może paść rekord niskiego ciśnienia. Podczas podobnego zjawiska pogodowego, które miało miejsce w październiku tego roku nad Morzem Północnym zanotowano ciśnienie 965 hPa, tym razem może być jeszcze mniejsze.

 

Oczywiście oprócz silnego wiatru należy się też spodziewać obfitych opadów deszczu i śniegu. Nawet, jeśli do większej części Polski wietrzna pogoda nie dotrze, to z pewnością wszyscy odczują skutki tego, niżu, którymi będzie przede wszystkim ochłodzenie, które potrwa przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pulsar

@zxcvbnm Nic nie

@zxcvbnm
Nic nie przewidzaiłeś. W takie "prorokowanie" każdy może się bawić.
Na podobnej zasadzie prorokowania działają np: horoskopy.
Dana osoba przeczyta np: że wydarzy jej się zdarzenie losowe X  i mocno w to wierzy. Natomiast w jej codziennym życiu wydarzają się wydarzenia X,Y, Z - a ta osoba widzi tylko X bo tak sobie upatrzyła.
Albo jeszcze inaczej, - ktoś rzuca kostką do gry i wierzy że wyrzuci mu sie liczba 6.
Dokonał z 10 prób i dopiero ostatnia była dla niego szczęśliwa i pomimo że miał 9 rzutów nie trafionych, to ogłasza wszystkim ze wkońcu trafił tę "6", tyle że zapominiał że 9 razy miał pudło.
I podobnie Twoje "przepowiadanie" pogody,... od miesiąca "rzucałeś" losy i miałeś nietrafione proroctwa, aż w końcu przyszła ta Twoja pogoda i obwieściłeś światu że  PRZEPOWIEDZIAŁEŚ iż tak się stanie.
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika wielikbrat

On ma racje ! Prześledziłem

On ma racje ! Prześledziłem ruchy mas powietrza, takie coś jak on opisał jest możliwe. Nie będzie to oczywiście cyklon tylko stacjonarny układ gdzie powietrze z N będzie się stykało z powietrzem z S w formie spirali. Dlatego u nas będzie gromadził durzo powietrza zwrotnikowego.

Portret użytkownika deimos

Ciekawe czy z tym

Ciekawe czy z tym churaganowym wiatrem nie będzie tak jak co roku z siarczystymi mrozami. Przychodzi zima i zaczyna się straszenie że siarczyste mrozy uuu ale strach siarczyste mrozy, a się później okazuje że jest -5 do -9.
Jednym zdaniem znowu zastraszanie społeczeństwa.
A dlaczego nas straszą bo człowiek który się boi NIE MYŚLI.

Strony

Skomentuj