Huragan Ophelia stworzył największe fale zarejestrowane kiedykolwiek na irlandzkim wybrzeżu

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jedna z boi sygnalizacyjnych umieszczonych na południowym wybrzeżu Irlandii zanotowała ogromną falę osiągającą zaskakującą wysokość 17,81 m. Miało to miejsce w poniedziałek, 16 października 2017 r.

Informację potwierdzają irlandzkie władze. Oficjalnie jest to największa indywidualna fala, która kiedykolwiek została zarejestrowana na irlandzkim wybrzeżu. Poprzedni rekord zmierzyła również ta sama pława M5 znajdująca się na Morzu Celtyckim. Wtedy rekordowa wysokość fal wyniosła "tylko" 12,97 m. Tym razem była to fala aż 5 metrów wyższa!

Wspomnianą, większą o 5 metrów falę odnotowano na irlandzkim wybrzeżu w poniedziałek, około 16:00. Zmierzone przez boje 17,81 m było wartością szczytową. Huragan Ophelia przemieścił się już dużo dalej i sytuacja na irlandzkim wybrzeżu unormowała się.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Skomentuj