Huragan Michael poważnie uszkodził wiele amerykańskich supernowoczesnych myśliwców F-22 Raptor

Kategorie: 

Źródło: Twitter/Aviation_Intel, Facebook/WXChasing, Steve Wilson

Jak wskazują raporty, myśliwce Lockheed F-22 Raptor zostały poważnie uszkodzone, kiedy huragan Michael uderzył w bazę sił powietrznych Tyndall na Florydzie. Obecnie nie jest znany stopień uszkodzeń, ani dokładna liczba zniszczonych samolotów.

Huragan Michael przeszedł bezpośrednio nad bazą Tyndall, burząc ją doszczętnie. Zdjęcia wykonane za pomocą dronów pokazały poważne uszkodzenia wielu hangarów. Na fotografiach widać również zniszczone samoloty.

Dokładna liczba uszkodzonych myśliwców nie jest obecnie znana i może być trzymana w tajemnicy ze względów bezpieczeństwa narodowego. Niektóre raporty sugerują jednak, że aż 21 samolotów mogło doznać uszkodzeń. Szacunki te opierają się na informacji, jakoby w bazie znajdowały się łącznie 54 samoloty, z których tylko 33 zostały ewakuowane przed dotarciem huraganu.

 

Stany Zjednoczone ograniczyły całkowitą liczbę operacyjnych samolotów F-22 piątej generacji, redukując flotę do zaledwie 187 jednostek. Jakakolwiek utrata samolotu tego typu jest więc znacząca, a jeśli przewidywania zostaną potwierdzone, straty mogą okazać się katastrofalne.

Uszkodzone myśliwce mogą zostać naprawione, jednak koszty tego przedsięwzięcia mogą okazać się ogromne. Uzupełnienie floty o nowe samoloty prawdopodobnie zajmie wiele lat, co przy obecnych stratach może okazać się katastrofalne dla amerykańskich sił powietrznych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

„Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika euklides

"w bazie znajdowały się

"w bazie znajdowały się łącznie 54 samoloty, z których tylko 33 zostały ewakuowane przed dotarciem huraganu. "

Znaczy to tyle, że całe amerykańskie siły powietrzne należy w obecnym momencie pomnożyć przez 33/54, bo jak widać tylko taki procent maszyn jest zdolny do lotu.

Portret użytkownika MDG

" Stany Zjednoczone

" Stany Zjednoczone ograniczyły całkowitą liczbę operacyjnych samolotów F-22 piątej generacji, redukując flotę do zaledwie 187 jednostek. Jakakolwiek utrata samolotu tego typu jest więc znacząca, "

Niech autor artykułu się skupi na faktach. USA ma prawie 200 samolotów F-22 , najlepszych na świecie.

Rosja ma 3 prototypy jakiegoś złomu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj