Huragan Irma najsilniejszym w historii! Amerykanie ewakuują na Florydzie 6 milionów osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Huragan Irma stał się oficjalnie najsilniejszym żywiołem tego typu w historii obserwacji. W amerykańskich mediach pojawiły się nawet doniesienia, że osiągnął 6 kategorię w skali Saffira-Simpsona. Jest to oczywiście niemożliwe, bo skala ta ma tylko 5 kategorii i Irma pozostaje huraganem o najwyższej sile, z wiatrem dochodzącym do 300 km/h.

 

Kataklizm zdewastował już karaibskie wyspy, Barbuda i St Martin, które podobno zostały w 90% zniszczone. Zginęło przynajmniej 7 osób. Zniszczona jest większość infrastruktury. Odbudowa potrwa długo i będzie bardzo kosztowna.

Teraz huragan dociera do Puerto Rico i do Kuby. Nadal pozostaje burzą 5 kategorii z wiatrem wiejącym w porywach około 300 km/h. To mniej więcej dwa razy większy wiatr niż ten, który dotknął dużej części Polski w trakcie nawałnicy z 11 sierpnia. Można sobie wyobrazić z jakimi zniszczeniami mamy do czynienia. 

Eksperci przewidują, że gdy Irma dotrze do Florydy, mniej więcej w nocy z soboty na niedzielę. Amerykańscy meteorolodzy przyznają, że huragan może mieć katastrofalne konsekwencje. Trwają wielkie ewakuacje. Z Florydy ucieka 6 milionów ludzi. Autostrady dawno się zakorkowały, a ceny biletów lotniczych znacznie wzrosły. Na trasie huraganu znajdzie się największa aglomeracja Florydy, czyli Miami. Może tam dojść do zniszczeń porównywalnych do tych, które wyrządził w Houston poprzedni huragan Harvey.

Huragan jest ogromny, ma ponad 650 km średnicy. Gdyby znalazł się nad Polską zajmowałby większość naszego terytorium. Władze Florydy mają nadzieje, że uderzenie w ląd nastąpi w momencie gdy huragan Irma nieco osłabnie stając się huraganem 4 kategorii. 

Warto też zauważyć, że wraz z huraganem Irmaa na Atlantyku sa jeszcze dwa inne, mniejsze huragany Katia i Jose. Huragan Katia wzmocnił się w Zatoce Meksykańskiej. Obecnie wiatr wieje ze średnią prędkością 120 km/h. Podobne rozmiary i siłę ma znajdujący się na Atlantyku dalej niż Irma, huragan Jose. Jest to niezwykłe, że jednocześnie obserwujemy trzy huragany i oby nie przyniosło to katastrofalnych konsekwencji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dzielny

Nie przejmujta sie. Aparatura

Nie przejmujta sie. Aparatura podtzrymujaca zycie w iluzji na ziemi zostala odlaczona, teraz spodziewamy sie fali swiatla bardzo poteznej. 3 wymiar przestanie istniec zgodnie z traktatem ugodowym pozostanie wymiar 2 i wymiar 4.
Jezus nie przyjdzie, bo mu ktos brame zamknal i moze pukac do skutku i tak mu nei otworza.
 

Portret użytkownika Has$

A mnie zastanawia,  dlaczego

A mnie zastanawia,  dlaczego ma to miejsce ? Te hyragany. Jeżeli mają HAARPA to czemu nie ratują przed katastrofą swojej ziemi ? Czy może używaja go w odwrotnym celu, żeby podkręcić zjawisko ? Wiecie Państwo taki huragan to prawie jak wojna, przecudnie napędza gospodarkę. Przecież to eszysko trzeba odbudować. Kupić trzeba nowe pralki, zmywarki i samochody. Taki huragan to ,,dar niebios,, dla gospodarki.

Portret użytkownika Spooky

Z pewnością! Człowiek, który

Z pewnością! Człowiek, który stracił cały swój dobytek, będzie mógł teraz sobie kupić nowy 40-to calowy telewizor. A w zalanych miastach rozwinię się handel... łodźmi oraz kajakami. Normalnie nastąpi eksplozja popytu, a gospodarka rozkwitnie.

Nie jestem baranem, nie potrzebuje pasterza

Portret użytkownika Medium

Jeżeli mają HAARPA to czemu

Jeżeli mają HAARPA to czemu nie ratują przed katastrofą swojej ziemi ? 

Nauczyli się wywoływać, ale nie mają władzy nad tym zjawiskiem, jeśli dostaną z bumerangu lub w odwecie. Jak dziecko, które weszło w posiadanie niebezpiecznej zabawki.

Taki huragan to ,,dar niebios,, dla gospodarki.

No tak, w świetle spisku żarówkowego jednak i tak trzeba często kupować nowe. 

Miejmy nadzieję, że położy się koniec marnotrawstwu na świecie.

Portret użytkownika ACHILES

KTO SIEJE WIATR, TEN ZBIERA

KTO SIEJE WIATR, TEN ZBIERA BURZĘ, a szatany zjednoczone od samego swego początku ISTNIENIA, SIEJĄ WIATR, NA NASZEJ PLANECIE, więc obecnie ZBIERAJĄ ZASŁUŻONĄ SOBIE BURZĘ. 

jak pierdzielnie ten obecny z CAŁĄ SWOJĄ SIŁĄ, LUB NAWET NIECO LŻEJ, TO I TAK JUŻ po szatanach zjednoczonych, BO JUŻ TERAZ SĄ BANKRUTAMI, a co dopiero, gdy im jeszcze zrówna JEDEN Z NAJBOGATRZYCH STANÓW, FLORYDĘ, ( teksas, inny stan dziany, już z ziemią ZOSTAŁ zrównany i zalany ).

OJ szatany CZAS SIĘ CHYBA PRZEBUDZIĆ ZE zła snu, O ILE JESZCZE NIE JEST WAM ZA PÓŹNO .

p.s zalecam sprzedawać szatańską walutę,  "BEZ POKRYCIA ", ci którzy ją mają i na złoto ZAMIENIAĆ, BO NADCHODZĄ CIĘŻKIE CZASY I DLA NAS, jako wiernego klakiera szatańskiego .

Portret użytkownika Alien1974

Z chwilą, gdy świat

Z chwilą, gdy świat dowiedział się, że Kościół Jezusa Chrystusa to tak naprawdę ZBRODNICZA ORGANIZACJA, nie ma już usprawiedliwienia dla świata, bo świat nie czyni nic, by zdelegalizować KRK, który z Jezusa uczynił potwora i świat sam stanie się potworem i zostanie unicestwiony, co zostało zapapisane przez Apostołów: 
22 Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu (zaniechania) . Ew. Jana 15, 22-23

 

Skomentuj